Обмін досвідом – відкриті лекції для студентів спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура»

18 жовтня 2022 року
   У складний воєнний період, завдяки збройним силам України, факультет тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України продовжує навчальний процес. Кафедра гідробіології та іхтіології поновляє цикл лекцій провідних вітчизняних і зарубіжних фахівців та наших успішних випускників. 
   У новому навчальному році в рамках міжнародної діяльності студенти ОС «Бакалавр» і ОС «Магістр» спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультура» послухали лекцію про «Розподіл хлорофілу в естуарних зонах під впливом річкового стоку». Нашгість – Олександр Гончаров – доцент Пекінського педагогічного університету – Об’єднаного коледжу баптистського університету Гонконгу (UIC) фахівець в області гідробіології та гідрохімії, пройшов стажування в Китаї (Пекінський педагогічний університет), проводив наукові дослідження у водах Антарктиди та Кувейту, завідувач відділу океанографії Наукового гідрофізичного центру НАН України.
   На початку зустрічі, яка проходила в онлайн-офлайн форматі, Олександр Гончаров коротко розповів про свій науковий шлях й акцентував увагу на тому, що дослідження водних екосистем та їх біоресусів – це непростий напрямок в науці, проте він дає ключі до розуміння багатьох явищ і процесів у водоймах, які на сучасному етапі розвитку суспільства потребують нашого захисту й охорони. Наслідки людської діяльності проявляються в річках й інших водотоках, але на думку Олександра, ми повинні розуміти як це відбувається та їх основні тренди.
   Хлорофіл – пігмент водоростей, його вміст може бути маркером і використовуватись для оцінки ступеню евтрофікації й інтенсивності самоочищення вод. Хлорофіл також характеризує сучасний стан водних екосистем й рівень антропогенного впливу з виділенням зон з несприятливою екологічною ситуацією.
  Автор детальніше проаналізував ситуацію екологічного стану на українській частині узбережжя Чорного моря й наголосив на тому, що воно найбільш замкнене серед морів й особливе через сірководневу «подушку». Водообмін здійснюється лише через Босфор. Дунай, Дніпро і Південний Буг розпріснюють море й несуть забрудненні води, які викликають процеси евтрофікації.
   Цікавою й новою була інформація про розподіл та вміст хлорофілу у водах Перської затоки, Антарктиди, у поверхневих водах різних естуаріїв. А інформація щодо впливу течій, швидкості вітру, циркуляції води викликала питання щодо перегородження Керченської протоки мостовим переходом й наслідками цього будівництва на Чорне море та його біоту. Зацікавились студенти й біологічним інвазіями в Чорному морі та їх наслідками.
   В кінці лекції організатори зустрічі, в.о. завідувача кафедри гідробіології та іхтіології, доцент Наталія Рудик-Леуська та відповідальна за міжнародну діяльність кафедри, доцент Ганна Котовська, подякували доценту Олександру Гончарову за цікаву й надзвичайно змістовнулекцію і запросили його відвідати університет, познайомитись з нашими викладачами, студентами, навчальними й науковими лабораторіями та продовжити співпрацю.
 
 
Ганна Котовська, Меланія Хижняк,

доценти кафедри гідробіології та іхтіології 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook