День державного прапора у Боярському фаховому коледжі

24 серпня 2022 року
   Для колективу Боярського фахового коледжу День державного прапора, як і для кожного українця, особливий і знаковий. Його синій і жовтий кольори символізують незламний потяг до волі. Це символ, який народ проніс через століття. Історія українського прапора віддзеркалює всю історію Української державності – з прадавніх часів і до сьогодні. Ритуальну символіку поєднання цих барв пов'язують ще з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е.

   Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах нашої держави різних століть. У тому варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917-го, 1941-го та 1990-го року, три революції новітнього часу: «на граніті» та два Майдани, а нині ведеться війна проти рашиської навали.
   Вперше поєднання синього і жовтого з’явилося на гербі Львова: Данило Галицький подарував місту, заснованому у 1256 році, герб із зображенням жовтого лева на блакитному тлі.
   Золотий і синій колір використовувалися в гербі Руського королівства офіційно з XIV століття.

   Прапори козаків Запорізької Січі також часто мали поєднання синьо-жовтого, особливо починаючи з XVIII століття. Зазвичай, на прапорі було і зображення козака в одязі золотого або червоного кольорів.
   Під час революційної "Весни народів" 1848 р. Головна Руська рада у Львові відновлює використання герба Руського королівства (Галицько-Волинської держави) ХІІІ-XIV століття з зображенням золотого лева, що спинається на скелю у синьому полі, а як національні прапори широко вживаються стяги з поєднанням синього і жовтого кольорів.
   Переконані, що по всій Україні здійнялися тисячі прапорів вільної незалежної країни, яка нині воює і будує своє майбутнє, і прагне до спільноти демократичних європейських держав... символіка якої за "дивовижним збігом" також є синьо-жовтою.

   Колектив Боярського фахового коледжу вірний традиціям українського народу. В День державного прапора України в черговий раз підняв прапор, як символ незламності українського духу, патріотизму з непохитною вірою у ПЕРЕМОГУ! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ! СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДУ!

Наталія СИДОРКО,
методист

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook