До 124-річччя НУБіП. Ректор Станіслав Ніколаєнко в ефірі ГРОМАДСЬКОГО: наш університет виховав депутатів Європарламенту, міністрів Польщі, Казахстану

27 травня 2022 року
     Ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко: Правила прийому цього року були змінені у зв’язку з агресивними діями росії.

    ЗНО, як правило, раніше було з 3-4 предметів (3 вибирались як прохідні), зараз все зведено в один мультипредметний тест і один раз його складатиме випускник. Там буде лише українська мова, математика, історія. 

     Із 2014 року є багато і позитивних змін, але до влади прийшли хлопці, у яких методика така: все, що було до нас — неправильно, а те, що ми робимо, правильно. Це запозичили з-за кордону.

      Нещодавно була зустріч президента зі студентами. Абсолютно цікава і по ділу. Але ж оточення президента, яке готує правила прийому, якісь накази, особливо депутатський комітет з науки і освіти — ну в них закладено ультрареформаторство: все трощити, змінювати, закривати.

     Сьогодні наша колишня сільськогосподарська академія, славнозвісний університет… 27 травня йому буде 124 роки. У нас тут виховані і міністри лісу, і міністри Польщі, Казахстану, Китаю. Тисячі прекрасних підприємців і технологів, гуманітарії, хто завгодно.

     У нас в університеті є Наглядова рада з роботодавців. До війни вони раз на місяць чи два збиралися з конкретних предметів і навчальних програм. У нас методика така. Ось план підготовки інженера: зліва — як в США готують, потім як поляки, потім ще якась країна, і як в нас. Ми дивимося, на який предмет, скільки годин, як практика і так далі.

     Повністю розмову слухайте на hromadske.radio

 

Андрій Куликов
За матеріалами «Громадське радіо»

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook