Навчально-науковий інститут енергетики, автоматики і енергозбереження

Проєкт BUSHROSSs

                                   

       

       Скорочення споживання енергії та декарбонізація європейського будівельного фонду є головними завданнями ЄС для переходу до низьковуглецевого майбутнього. Одним із основних напрямків у Європейському зеленому курсі є підтримка дій з оновлення та підвищення енергоефективності житлових будівель, на які припадає приблизно 75 % усіх будівельних активів ЄС.
Для того, щоб розгорнути хвилю реновації в Європі, необхідні значні зусилля зацікавлених сторін з усіх рівнів управління для досягнення необхідних темпів енергетичного оновлення житлових будівель. У рамках цих зусиль створення «єдиного вікна» (ЄВ) для ремонту будинків вважається важливим засобом для прискорення темпів енергетичного оновлення будівель. Однак, як показує практичний досвід, зацікавлені сторони, відповідальні за ремонт будинків, повинні мати фахові знання для створення та успішного управління подібними проєктами.
      На запит обґрунтованої потреби, низка європейських університетів і установ Ірландії, Болгарії, Греції, Польщі. Словенії та України ініціювали проєкт LIFE-CET-BUSHROSSs «Building Up Skills for Home Renovation One-Stop-Shops» («Розвиток навичок єдиного вікна ремонту будинків»), який сприятиме розвитку навичок відповідних органів (національних, регіональних та місцевих органів влади, муніципалітетів, енергетичних агентств тощо) для успішного створення та функціонування ЄВ протягом усього процесу енергетичної реконструкції житлових будівель. Це призведе до прискорення темпів реновації житла, внесок у реалізацію Європейського зеленого курсу та покращення добробуту та здоров'я громадян і майбутніх поколінь
      Від Національного університету біоресурсів і природокористування України взяли участь у підготовці грантової заявки та долучились до Проєкту фахівці ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження - Віктор Каплун, Світлана Макаревич, Олена Шеліманова, Андрій Березюк та Євген Антипов. Угода підписана між Європейським виконавчим агентством з питань клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA) під патронатом Європейської комісії та ініціатором, Національним університетом Ірландії, Корк. 

п/п

Роль

Акронім

Юридична назва

Країна

1

COO

UCC

UNIVERSITY COLLEGE CORK - NATIONAL UNIVERSITY OF IRELAND, CORK

IE

2

BEN

CCC

CORK CITY COUNCIL

IE

3

BEN

SEC

SOFIA ENERGY CENTRE LTD

BG

4

BEN

CISB

SDRUZHENIE KAMARA NA INSTALATORITE V BALGARIYA

BG

5

BEN

CRES

CENTRE FOR RENEWABLE ENERGY SOURCES AND SAVING FONDATION

EL

6

BEN

PNEC

STOWARZYSZENIE GMIN POLSKA SIEC ENERGIE CITES

PL

7

BEN

NUBIP

NATIONAL UNIVERSITY OF LIFE AND ENVIRONMENTAL SCIENCES OF UKRAINE

UA

8

BEN

GI ZRMK

GRADBENI INSTITUT ZRMK DOO

SI

 

Назва проєкту
Формування навичок для реновації житлових будівель у пакеті «єдиного вікна»
Акронім
LIFE23-CET-BUSHROSSs
Грантодавець
Європейське виконавче агентство з питань клімату, інфраструктури та навколишнього середовища
Дата початку
1 вересня 2024 року
Дата закінчення
31 серпня 2027
Тривалість
36 місяців

      Мета проєкту полягає в тому, щоб допомогти відповідним органам (муніципалітетам/міським адміністраціям, агенціям місцевого розвитку, енергетичним агенціям та енергетичним центрам тощо) накопичити необхідні знання та підвищити здібності для успішного створення та функціонування OSS для допомоги власникам будинків протягом усього періоду процесу енергомодернізації житлових будинків.
       Ціль буде досягнута шляхом розробки схем кваліфікації та тренінгів по підвищенню кваліфікації, пілотного тестування, проведення навчальних курсів для відповідних зацікавлених сторін, створення та функціонування ЄВ, включаючи діяльність з підготовки тренерів. Тренінги проходитимуть за модульним підходом для охоплення різних аспектів реновації житлових будівель і будуть легко адаптовані до потреб у країнах-учасницях та по всій Європі.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook