День в історії України

29 березня 2022 року
     24 лютого 2022 р. – Російська Федерація офіційно оголосила війну Україні… Просто так, бо країні з найбільшою територією у світу і населенням у 144,1 млн чол. (станом на 2020 р.) бракує нашої землі, наших умів та наших людей, не до вподоби наша волелюбність… Загальна площа країни агресора 17 098 242 км² (1-ше місце у світі), з яких на суходіл припадає 16 377 742 км², а на поверхню внутрішніх вод – 720 500 км². Площа країни у 28 разів більша за площу території України, майже вдвічі більша за площу США.
     Так склалося історично, що Україна за своїм розташуванням постійно була форпостом між диким сходом та Європою, починаючи з битв із монголо-татарами в ХІІІ ст.; за допомогою козаків було зупинено османську навалу на Європу в битві за Відень 1683 р.; воїни Армії УНР були тими, хто разом із польським військом зупинив наступ Червоної армії на Варшаву в битві на березі Вісли у 1920 р. і зараз ми, українці, протистоїмо неймовірно агресивному та безжалісному ворогом – Росії… Як повідомляє сайт radiosvoboda – за незалежним соцопитуванням: 71% росіян відчуває гордість через війну з Україною, отже ми воюємо не з однією людиною, яка стоїть на чолі країни агресора, а з усім народом!
     У цей неймовірно тяжкий час для України близько 100 студентів та викладачів НУБіП України стали на захист нашої землі, як це було і при нападі нацистів у 1941 р. – в якості добровольців та волонтерів…
 

24 лютого в історії

1. У січні 1919 р. слюсар залізничного депо Мюнхена Антон Дрекслер заснував «Німецьку робітничу партію» (нім. Deutsche Arbeiterpartei, DAP). Партії передував «Комітет вільних робочих за гідний світ» (нім. Freien Arbeiterausschuss für einen guten Frieden), створений Дрекслером раніше. Першими членами партії були в основному колеги Дрекслера – робітники депо. Партія була утворена під впливом наставника Дрекслера, доктора Пауля Тафеля – директора компанії MAN і, одночасно, лідера Пангерманского союзу. Основною ідеєю Тафеля було створення націоналістичної партії, що спиралася на робітників, на відміну від подібних партій середнього класу. На час утворення партія складалася приблизно з сорока членів.
     Наприкінці вересня 1919 р. до лав DAP вступив Адольф Гітлер.
     24 лютого 1920 р. на зборах в пивній «Хофбройхаус» Гітлер оголосив програму «25 пунктів» і тоді ж було прийнято рішення про зміну назви партії до неї було додано «Націонал-соціалістична». Назва була запозичена у іншої партії того часу – австрійської націонал-соціалістичної партії. Спочатку Гітлер хотів назвати партію «Партія соціалістів-революціонерів», але Рудольф Юнг переконав його взяти назву «NSDAP». У політичній публіцистиці партію стали називати Наці, за аналогією з соціалістами – Соці.
     З 1 квітня «25 пунктів» стали офіційною програмою НСДАП, в 1926 р. її положення оголошені «непорушними».
     Націонал-соціалістична робоча партія будувалася за територіальним принципом і мала яскраво виражену ієрархічну структуру. На вершині піраміди партійної влади стояв голова партії, який володів абсолютною владою і необмеженими повноваженнями. Пост голови партії займали:
  • Карл Гаррер, з 5 січня 1919 р. по 24 лютого 1920 р.;
  • Антон Дрекслер, з 24 лютого 1920 р. по 29 липня 1921 р., потім – почесний голова;
  • Адольф Гітлер, з 29 липня 1921 р. по 30 квітня 1945 р.
2. 1525 р. – у битві при Павії іспанці розбили армію короля Франції Франциска I, який змушений був відмовитися від зазіхань на Італію;
3. 1582 р. – Папа Римський Григорій XIII видав буллу «Inter gravissimas» («Серед найважливіших») – про наступну реформу календаря;
4. 1807 р. – Папа Римський Пій VII підписав буллу «In universalis Ecclesiae regimine», якою відновлено Галицьку митрополію, затверджено першого митрополита Антонія Ангеловича та визнано його права, рівні правам київських митрополитів;
5. 1848 р. – третій день Лютневої революції у Франції: після вуличних демонстрацій і робітничого повстання повалено монархію. «Король-громадянин» Луї-Филіпп I підписав зречення на користь свого внука, графа Паризького, але було вже пізно. Утворено тимчасовий уряд. Республіка буде проголошена наступного дня;
6. 1887 р. – уперше встановлено телефонний зв'язок між містами Парижем і Брюсселем;
7. 1912 р. – уперше використана авіація для розвідки ворожих позицій (італійцями у війні з турками в Африці);
8. 1918 р. – у Таллінні проголошена Естонська демократична республіка;
9. 1919 р. – уряди України і Польщі підписали угоду про перемир'я;
10. 1942 р. – почало мовлення радіо «Голос Америки» (німецькою мовою);
11. 1982 р. – у Лондоні відбулася перша церемонія нагородження лауреатів Британської звукозаписувальної промисловості (нині – The Brit Awards).
Хоробрі серця завжди перемагають зло!!!
СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!
 
 
Марія Поливач,
директор музею історії НУБіП України

    

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook