Студенти університету взяли участь у VI міжнародному бакалаврському семінарі «Радіоактивність після Чорнобильської катастрофи та ядерна енергетика»
Студенти університету взяли участь у VI міжнародному бакалаврському семінарі «Радіоактивність після Чорнобильської катастрофи та ядерна енергетика»
2 серпня 2014 року
Із 23 червня по 6 липня на базі Університету Вагеніген відбувся VI міжнародний бакалаврський семінар «Радіоактивність після Чорнобильської катастрофи та ядерна енергетика». У ньому взяли участь 22 студенти факультету екології і сталого розвитку НУБіП України та 24 студенти приймаючої сторони.
Усіх учасників об’єднали у вісім груп, кожна з яких мала окреме завдання дослідницького характеру. Предметом досліджень молодих науковців були вимірювання радіоактивності, вплив радіації на людину, екосистеми, політика в галузі атомної енергетики, громадська думка про ядерну енергетику, видобуток урану, ядерні відходи, альтернативна енергетика.
![](/sites/default/files/u107/3_0.jpg)
Кураторство груп факультету екології і сталого розвитку забезпечили доцент кафедри загальної екології і безпеки життєдіяльності В.І. Бондарь, старший викладач кафедри англійської мови для економічних спеціальностей Л.В. Клименко. Координаторами від університету Вагенінген були професор, директор Інституту природничих наук Рік Леменс та асистент групи з системного аналізу Матайс Сміт.
![](/sites/default/files/u107/4_0.jpg)
Упродовж двох тижнів студентами прослухано лекції: «Радіаційна гігієна» (професор Альберт Ясен), «Вплив радіоактивності» (професор Міхель ван Дайк), «Політика та публічна думка щодо ядерної енергетики» (Андре Баннік). Також для слухачів у форматі відео-конференції виступали із доповідями провідні професори НУБіП України – Юрій Іванов («Характеристика Чорнобильської АЕС як джерело негативного впливу на людей»), Святослав Левчук («Вимірювання радіоактивності»), Валерій Кашпаров («Використання іонізуючого вимірювання в сільському господарстві»), Ігор Гудков («Радіаційна ситуація в Україні та Європі»).
![](/sites/default/files/u107/7.jpg)
Учасники семінару відвідали науково-дослідну лабораторію Університету Вагенінген із визначення радіоактивних ізотопів в об’єктах довкілля. Також мали змогу ознайомитися з європейськими стандартами переробки відходів на заводі COVRA (провінція Зеландії), сучасними технологіями захисту від повеней на прибережних територіях Північного моря.
![](/sites/default/files/u107/5_0.jpg)
На завершення відбулася презентація результатів наукових досліджень. Рік Леменс та Матайс Сміт відмітили студентів з України за активну позицію у наукових дослідженнях, обґрунтовану та вдало викладену практичну частину досліджень. Зокрема, великої уваги заслужила групова робота «Визначення питомої радіоактивності в ґрунтах, грибах та цибулі», презентована Оленою Епельбойм.
![](/sites/default/files/u107/9.jpg)
Директор Інституту природничих наук Рік Леменс висловив подяку за допомогу в організації та координації семінару декану факультету екології і сталого розвитку Юлії Рибалко, Валерії Бондарь, Людмилі Клименко та Віті Строкаль.
![](/sites/default/files/u107/10.jpg)
Поїздка запам’яталася учасникам яскравими сонячними буднями, чудовими лекціями та активною роботою в групах. Незабутніми залишаться екскурсії до баз практичних досліджень та визначних місць в Нідерландах.
![](/sites/default/files/u107/11.jpg)
Міжнародний бакалаврський теоретико-практичний семінар «Радіоактивність після Чорнобильської катастрофи та ядерна енергетика» дав можливість сприяти розвитку міжнародної та інтернаціональної комунікації у студентів, поєднанню спільних наукових досліджень у галузі наук про навколишнє середовище та подальшому міжнародному співробітництву.
![](/sites/default/files/u107/2_0.jpg)
Міжнародний відділ факультету екології і сталого розвитку