Сучасна наука – рушійна сила виробництва!

30 жовтня 2021 року

     Загальновідомо, що впровадження наукових розробок у виробництво є важливою складовою ланкою розвитку будь-якого суспільства, що забезпечує його подальший поступ. При цьому, жоден напрям науки неможливий без тісної співпраці науковців з виробництвом та бізнесом, де спеціалісти галузі отримують можливість удосконалити практичні технології та реалізувати наукові та виробничі інтереси. Така співпраця, крім того, дає можливість налагодити контакти з потенційними роботодавцями, забезпечити якісну підготовку майбутніх спеціалістів з урахуванням їх вимог та покращити профорієнтаційну роботу серед молоді, що проживає в сільській місцевості.

     Одним із таких господарств, що активно співпрацює з кафедрою аквакультури Національного університету біоресурсів і природокористування України є товариство з обмеженою відповідальністю «Лебединська рибоводно-меліоративна станція», яке вже понад 30 років очолює випускник Університету Шапошник Віталій Григорович.
     Багатопрофільне господарство розташоване у Сумській області у зоні Полісся, що створює сприятливі умови для риборозведення. Ставовий фонд господарства становить близько 170 га. На сьогоднішній день господарство є племінним репродуктором за породами коропів нивківського лускатого та українського малолускатого.

     Так, у рамках договору про співпрацю між кафедрою аквакультури та вищезгаданим господарством професором Бехом Віталієм та доцентом Марценюком Вадимом було виконано умови договору щодо бонітування ремонтно-маточного поголів’я коропів. В їхні обов’язки входило: оцінка якості плідників нивківського лускатого та українського малолускатого коропа за головними рибницько-біологічними ознаками, формування ремонтних стад різновікових груп. На основі отриманих даних викладачі кафедри аквакультури розробили ряд пропозицій та рекомендацій щодо подальшої селекційно-племінної роботи в господарстві, покращення екстер’єрних показників породних груп та підвищення виробничих потужностей.

     Проведена робота дає можливість виробничникам в порівняно короткі терміни покращити свої показники та вирішити ряд складних питань, з якими стикалися при роботі з плідниками нивківського лускатого та українського малолускатого коропів.

     В свою чергу, співробітники кафедри аквакультури отримали можливість продовжити тісну співпрацю з господарством, покращувати продуктивні якості українських порід коропа та впроваджувати їх у виробництво. Крім того, запланована подальша продуктивна співпраця в напрямку підготовки спеціалістів галузі аквакультури з урахуванням сучасних вимог, що висуваються роботодавцями.

Ірина Кононенко,
доцент кафедри аквакультури

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook