Студентство вшановує пам’ять жертв Бабиного Яру

September 28, 2021

28 вересня 2021 року, в переддень 80-ї річниці вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, було проведено семінар для студентів-міжнародників третього курсу в Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр». Володимир Корнелюк, старший науковий співробітник заповідника, розповів про історію місцевості та трагедії, що розгорталися на її території в ХХ сторіччі.

     

Він детально зупинився на масових розстрілах у Бабиному Яру, що відбулися наприкінці вересня 1941 року, жертвами яких стали майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. Загалом упродовж 1941-1943 років тут було вбито понад 100 тисяч людей: представників різних національностей, радянських військовополонених, українських націоналістів, психічно хворих, інших жертв нацизму.

     

Була висвітлена роль людей, які, наражаючи себе на небезпеку, рятували євреїв від убивств та отримали за це горде звання праведників світу. Їм планують звести пам'ятник на території історико-меморіального заповідника.
Окрему увагу було приділено Куренівській катастрофі 1961 р., коли нехтування пам’яттю про попередню трагедію призвело до нових людських жертв.

                     

Студентам-міжнародникам особливо цікаво з фахової точки зору було дізнатися про сучасні міжнародні процеси, пов’язані з ушануванням загиблих у Бабиному Яру, участь України, Ізраїлю, Німеччини у меморіалізації трагедій минулого.
Семінар був надзвичайно насичений інформаційно та емоційно. Наші студенти організували й онлайн-з’єднання для своїх одкокурсників, які не змогли долучитися безпосередньо. Тому всі отримали можливість дізнатися багато нового та вшанували пам’ять загиблих.

     

Бабин Яр – це один із символів Голокосту,

це трагедія людства на українській землі,

це місце журби... і пам’яті.

 

Богдан Грушецький,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук
Тимур Скринник,
студент МВ-19003б

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook