Розпочалися традиційні зустрічі ректора Станіслава Ніколаєнка зі студентами випускного курсу бакалаврату

25 February 2020, 9:48
     Вже традиційно на початку весняного семестру організовуються зустрічі завтрашніх випускників-бакалаврів із представниками приймальної комісії та навчального відділу щодо надання вичерпної інформації із питань вступу до магістратури.

     У вітальному слові ректор Станіслав Ніколаєнко акцентував увагу студентів на важливості і необхідності здобуття освітнього ступеня «Магістр» як завершення етапу повної вищої освіти, та набуття необхідних компетентностей для успішного виконання завдань інноваційного характеру, кар’єрного зростання та матеріального благополуччя. Головний меседж Станіслава Миколайовича до майбутніх фахівців це – роби все вчасно, самовіддано і на повну використовуй свій потенціал! Очільник університету наголосив, що Україна є аграрною державою, частка експорту продукції агропромислового виробництва становить майже 47 %, тому молоді і амбітні фахівці галузі потрібні нашій державі.

  На зустріч до актової зали були запрошені студенти п’яти факультетів університету та двох навчально-наукових інститутів: агробіологічного, аграрного менеджменту, економічного, інформаційних технологій, тваринництва та водних біоресурсів, а також ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження та ННІ неперервної освіти і туризму.

     Цьогоріч при вступі до магістратури студенти майже всіх спеціальностей складатимуть єдиний вступний іспит із іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання, окрім спеціальностей галузей знань 01 «Освіта»20 «Аграрні науки та продовольство». Абітурієнти, які обиратимуть спеціальність «Право», окрім іспиту із іноземної мови здаватимуть у формі ЗНО і фахове вступне випробовування з права та загальних навчальних правничих компетентностей.
     Відповідальний секретар приймальної комісії Лариса Коропець розкрила учасникам зібрання всі особливості Правил прийому на 2020 рік вступу, зокрема дати реєстрації та складання ЄВІ та ЄФВВ, терміни здачі іспитів, їх технологію та перелік необхідних документів, максимальну кількість заяв на вступ тощо.

     Із презентацією усіх можливих варіантів підготовки до здачі ЄВІ, в т.ч. які надає центр вивчення іноземних мов при гуманітарно-педагогічному факультеті звернулась до студентів заступник декана Алла Кравченко.

     Представник навчально-методичного відділу Дмитро Касаткін у якості відповідального за використання програми з виявлення плагіату UNICHECK давав поради з підготовки випускних бакалаврських і магістерських робіт за умови дотримання академічної доброчесності.

     Заступник начальника навчального відділу з магістерських програм Олена Колеснікова ознайомила учасників зібрання із процедурою обрання вибіркових дисциплін для навчання в магістратурі.

  

     Виступаючі надали вичерпні відповіді на запитання випускників стосовно наявності державного замовлення, максимальної кількості заяв на вступ, самоплагіат при написанні випускної роботи, тощо.

  

У другий день зустрічей до актової зали завітали студенти випускних курсів бакалаврату ННІ лісового і садово-паркового господарства та факультетів гуманітарно-педагогічного, захисту рослин, біотехнологій та екології, землевпорядкування, юридичного, харчових технологій та управління якістю продукції АПК, механіко-технологічного.

     У вітальній промові ректор Станіслав Ніколаєнко закликав студентів бути творцями своєї долі, сміливо приймати особисті виклики сьогодні, щоб бути готовими до викликів та загроз глобального характеру завтра. Студентська пора та освітній простір з усіма як внутрішніми так і зовнішніми чинниками власне й сприяє такому загартовуванню майбутніх фахівців, громадян, патріотів. І тут все залежить від доброї волі та рішучості кожного окремо та усього колективу разом знаходити відповіді та шляхи вирішення проблем. Станіслав Миколайович дав кілька слушних життєвих порад:
     по-перше, все в житті потрібно робити вчасно. Народитися – піти в школу – створити сім’ю – отримати вищу освіту. Все варто прив’язувати до психологічних, розумових циклів;
     по-друге, на разі треба якісно завершити бакалаврат. Не дурити себе і сім’ю, суспільство. Не чіплятися за випадкові заробітки на шкоду інтересам навчання та здобуття кваліфікації. Підробляйте грамотно із користю та перспективою кар’єрного зростання. Готуючи випускні роботи, не компілюйте бездумно чуже, не актуальне, задля галочки. Відкривайте очі, беріть життєві теми, живі проблеми! Готуйте проєкт, під яким не соромно ставити підпис!
     по-третє, продовжуйте навчатися. Про вчасно! Англійська мова – найактуальніше! І не лише для вступу до магістратури, а й подальших перспектив. Економічна підстава Вашого вибору на користь продовження навчання в магістратурі, саме цьогоріч, – підняття вартості навчання до 2022 року до 100%, т.з. індикативна ціна! Правова - продовження відстрочки від служби в армії на період навчання та можливість отримати офіцерське звання за цей час.

 

     І тут, як кажуть, «сам вітер в спину підганяє», оскільки спеціальності аграрної галузі є як ніколи затребувані, позаяк частка експорту продукції галузі за підсумками 2019 року майже 47% усього експортного потенціалу України. Ми продали 56 мільйонів тон зерна, майже 6 мільйонів тон олії, 140 тисяч тон яєць і т.і. І ці цифри треба подвоювати!

     Із Правилами прийому на 2020 рік та особливостями вступної кампанії ознайомила присутніх відповідальний секретар приймальної комісії Лариса Коропець.
 

     В свою чергу, заступник декана гуманітарно-педагогічного факультету Алла Кравченко презентувала можливі варіанти підготовки до здачі ЄВІ.

  

     Окрім порад стосовно вступу та відповідей на слушні запитання студенти отримали також і рекомендації навчально-методичного характеру з підготовки випускних бакалаврських і магістерських робіт за умови дотримання академічної доброчесності від Дмитра Касаткіна, відповідального за використання програми з виявлення плагіату UNICHECK, а також щодо процедури обрання вибіркових дисциплін для навчання в магістратурі від заступника начальника навчального відділу Олени Колеснікової.

  

     Підсумовуючи зібрання, проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша звернувся до студентів із побажанням самоорганізуватись, на повну використати свій потенціал, оптимально розподіливши свій час за правилом 24 годин – 8 годин (плідна робота) + 8 годин (цікаве дозвілля/спорт/культурний, особистісний розвиток) + 8 годин (сон/якісне відновлення). Об’єктивно оцінити свої слабкі місця та бути рішучими в їх усуненні та досягненні поставлених цілей, використовуючи надані університетським колективом можливості. І жодним чином не поступатися принципам академічної доброчесності.

  

Бажаємо успішного захисту випускних робіт та реалізації вдалого вибору!

Олена Колеснікова,
заступник начальника
навчального відділу з магістерських програм

 
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook