Газета СЕГОДНЯ. Прогулянка по Києву: секрети і унікальність університетського ботсаду в Голосієво

13 квітня 2019 року
     У ботанічному саду НУБіП можна і природою насолодитися, і цікаві об'єкти подивитися.


Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

     Квітень – чудовий час, коли розпускаються квіти і на деревах з'являється перше листя. Сьогодні пропонуємо відправитися на прогулянку в дивовижне місце, де не тільки можна насолоджуватися природою, а й побачити чимало цікавих об'єктів. Це ботанічний сад Національного університету біоресурсів і природокористування на вулиці Генерала Родимцева, 2, в Голосієво.

Мандруємо затишними алеями ботанічного саду

     Він не такий відомий, як ботсади на Печерську або біля метро "Університет", але ми вам доведемо, що його обділяють увагою незаслужено.

     Ботсад НУБіП був заснований майже сто років тому, в 1928 році. Його площа становить 53 га. В останні роки він був реконструйований, і зараз тут дуже затишно. Походимо по алеях серед дерев, розглянемо крихітні містки і водойми.

Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

Знайомимося з флорою з різних куточків світу

     У ботанічному саду ростуть сотні видів дерев і чагарників, трав з різних куточків світу. Є екземпляри, які прожили не одну сотню років. Але не хвилюйтеся, що не розпізнаєте якусь екзотичну рослину. Біля багатьох встановлені спеціальні невеликі інформаційні таблички.

Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

     Готуйтеся, що назви вас точно здивують: кірказон маньчжурський, псевдотсуга Мензиса, мушмула звичайна ... Є і знайомі нам види. Наприклад, сосна кедрова або горобина лікарська, барбарис і бузок. А ось оригінальна калина боднантенська, на якій вже почали розпускатися ніжно рожеві суцвіття. Одним словом, вивчати можна хоч цілий день.

     Поки що в ботсаду можна побачити і первоцвіти – блакитні проліски і оксамитову сон-траву, а незабаром його прикрасять і інші квіти.

Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

     До речі, в цьому році в ботсаду збираються висадити найбільшу галерею магнолій, де будуть представлені всі сорти цього дерева. Правда, цвісти вони почнуть пізніше.

Cкульптури: звірі і міфічні персонажі

     З недавніх пір ботсад НУБіП став ще й парком скульптур. Вони тут встановлені на кожному кроці.

Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

     Здається, що сховалися за кожним кущем і деревом. Багато скульптур вирізані з дерева. Ось ціла алея з лісовими мешканцями: ведмеді, кабанчик, бобер, рись і лисички, олені, сови. Трохи далі – дерев'яні скульптури, що нагадують древніх ідолів і міфологічних істот.

Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

     Інші арт-об'єкти зроблені з бетону: ворон, що сидить на лавочці, спритна білка, хлопчик-рибалка з уловом.

Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

Навчальний матеріал під відкритим небом

     Не забуваємо, що ботсад знаходиться у віданні університету, а значить – тут можна ще й багато чому навчитися (так що беріть з собою дітей, не пошкодуєте). На стендах читаємо інформацію про червонокнижні рослини, гриби, комах, птахів і тварин, про те, як виглядають листя і хвоя дерев України.

     Розшукали ми і майданчик для проведення лабораторних і практичних занять. Тут можна дізнатися про структуру лісового фонду країни, вивчити, як визначається вік дерева. На зрізаному стовбурі дуба, наприклад, показано, яким він був, коли створювався ботанічний сад і коли Україна отримала незалежність.

Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

Відпочити і "спіймати" щастя за хвіст

     На території ботанічного саду є багато оригінально оформлених місць, де можна присісти і відпочити. То тут, то там серед стежок стоять дерев'яні альтанки (можна і від дощу сховатися). Ми ж сьогодні виберемо зелену галявину з дерев'яним будиночком, біля якої розташувалися кам'яний струмок і фонтанчик.

Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

     Поруч з будиночком встановлені лавки, прикрашені фігурами птахів. На одній з низ – сова, відомий символ мудрості. На іншій – жар-птиця, що приносить, за легендою, щастя. Чого вам не вистачає в житті, на таку і сідайте.

 

Фото: Григорій Салай, "Сегодня"

     До речі, вхід в ботанічний сад поки ще безкоштовний (в майбутньому, можливо, це зміниться). Також зверніть увагу, що він не цілодобово відкритий для відвідувачів, а працює за графіком: всіх бажаючих тут чекають в будні дні до 17:30. Так що відпрошуйтеся з роботи раніше – і вперед. 

Наталя Мамчур
Джерело: "Сегодня"

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook