Дисципліни «Започаткування власної справи», «Психологія успіху» та «Фінансові технології, біткойн та ринок криптовалют» є фаворитами вибору студентів бакалаврату НУБіП України у 2023-2024 н.р.!

12 вересня 2023 року
  Студенти нашого університету відповідно до статті 62, пункт 15 Закону України «Про вищу освіту» мають право на вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менше як 25 % загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для кожного рівня вищої освіти, чи то бакалавра, чи то магістра.
  Тому вже котрий рік поспіль за дорученням ректора Університету Станіслава Ніколаєнка студенти бакалаврату та магістратури до початку кожного навчального року обирають дисципліни за вибором з переліків, що їм пропонуються.
  На 2023-2024 навчальний рік для самостійного вибору понад 2580 студентам випускового курсу бакалаврату було запропоновано майже 135 дисциплін із загальноуніверситетського Переліку вибіркових дисциплін, розміщеного на офіційній вебсторінці університету у рубриці «Студенту»: https://nubip.edu.ua/node/67362. А із змістом кожної вибіркової дисципліни можна ознайомитися за їх анотаціями, що розміщені там також.
  Щорічно таку роботу організовує навчальний відділ спільно з деканами факультетів та директорами ННІ. Свій вибір студенти здійснюють з використанням навчального порталу НУБіП України Elearn. Цього року вони обрали 84 дисципліни для вивчення у 1 семестрі. 
 
  Для зручності студентів та викладачів розклад вивчення обраних вибіркових дисциплін розміщено на офіційній вебсторінці університету в рубриці «Розклад навчальних занять на І семестр 2023-2024 н.р», де є окрема вкладка з розкладом вибіркових дисциплін: https://nubip.edu.ua/node/23920. Днем вивчення таких дисциплін є понеділок.
  Цікавим є вибір наших студентів бакалаврату. Вже котрий рік поспіль найбільшою популярністю у студентів випускних курсів бакалаврату всіх 16 факультетів та навчально-наукових інститутів користуються навчальні дисципліни із загальноуніверситетського переліку, які формують Soft Skills – м'які або гнучкі навички (англ. soft skills). Це комплекс неспеціалізованих навичок, які відповідають за успішну участь у робочому процесі, високу продуктивність і, на відміну від спеціалізованих фахових навичок, не пов'язані з конкретною сферою діяльності. Слід зазначити, що на сьогодні навички Soft Skills для молодих фахівців є не менш важливими та універсальними, хоча це непрофесійні якості, проте вони допомагають нам взаємодіяти між собою, ефективно працювати у команді незалежно від сфери діяльності.
  То ж найпопулярнішими серед студентів бакалаврату в цьому 2023-2024 навчальному році є:
  • Започаткування власної справи, яку обрали – 203 студентів,
  • Психологія успіху – 195,
  • Фінансові технології, біткойн та ринок криптовалют – 178,
  • Англійська мова (бізнес курс) – 155.
 
  Своїми враженнями щодо вивчення вибіркових дисциплін у І семестрі 2023-2024 навчального року поділилися наші студенти бакалаврату.
  Софія Ничипорук, студентка 4 курсу 5 групи факультету ветеринарної медицини, охоче ділиться враженнями щодо вивчення вибіркових дисциплін в осінньому семестрі. Вона зазначає, що не уявляє свого життя без тварин, а особливо без собак. Дівчина любить шукати до них підхід і відкривати для себе дивовижний світ тонкощів взаємодій з цими дивовижними тваринами. Постійне та системне навчання Софії щодо психологічних особливостей поведінки собак, принципи побудови взаємин із цими щирими й відданими істотами становлять невід’ємну складову її життя та становлення, як майбутнього лікаря ветеринарної медицини. Саме це спонукало дівчину обрати для вивчення таку вибіркову дисципліну як «Кінологія й фелінологія з основами першої долікарської допомоги».
  Софія нітрохи не вагалася й не пошкодувала, адже це чудова можливість розширювати власні горизонти та ставати кращим фахівцем з ветеринарної медицини задля роботи з улюбленими тваринами – собаками. «Подивіться в очі собаці: говорить студентка, і для вас зміниться світ! Точніше відкриється новий та захопливий світ кінології!» Саме тому Софія Ничипорук й обрала для вивчення дисципліну «Кінологія і філінологія з основами першої долікарської ветеринарної допомоги».
 
 
 
  Марія Хведчук, студентка 4 курсу 7 групи факультету ветеринарної медицини, обґрунтовує свій підхід до вибору дисципліни для вивчення наступним чином. Дівчина вважає, що для того, щоб вилікувати тварину треба знайти до неї підхід, а підхід у ставленні до тварини витікає з особливостей її поведінки. У кожного чотирилапого підопічного різний характер та звички, вважає дівчина, і фахівцю-ветеринару треба зрозуміти, що є нормою для кожної конкретної тварини, а що є відхиленням. Також, важливо не лише знати, а й вміти застосовувати такі знання у повсякденній практиці. Вибіркова дисципліна «Кінологія та фелінологія з основами першої долікарської допомоги» – це сукупність знань та алгоритмів допомоги кожній тварині, які так необхідні у практиці ветеринарного лікаря. Вибором такої дисципліни Марія дуже задоволена.
 
 
 
 
 
 Своїми враженнями про вивчення блоку загальноуніверситетських вибіркових дисциплін, про вподобання і очікування, які формують індивідуальну освітню траєкторію, ділився Леонід Левченко – студент 4 курсу спеціальності «Садово-паркове господарство» ННІ лісового і садово-паркового господарства.
 «У новий навчальний рік із натхненням і найкращими сподіваннями – так би я описав свій стан після короткотривалих літніх канікул» – говорить Леонід. Нинішня складність в організації навчання, коли студенти мого курсу навчаються онлайн, не стала завадою для багатьох викладачів нашого славного університету проводити цікаві та захоплюючі заняття для студентів. Однією з таких дисциплін, яку обрав юнак для особистісного зростання, є вибіркова дисципліни «Психологія успіху».
  Його вибір обумовлений прагненням краще зрозуміти психологічні особливості сучасної успішної людини та колективу, об’єктивні та суб’єктивні умови її розвитку, краще розібратися з причинами та особливостями криз та конфліктів на підприємствах у сфері садово-паркового господарства. Перше, що відразу помітив студент – це свобода, яка виражається у поведінці студентів протягом навчального заняття. Неймовірні та фахові викладачі – Віталій Шмаргун та Валентина Теслюк. З такими викладачами не засумуєш, вважає Леонід, вони дають студентам цікаві завдання (умовно кажучи із зірочкою), у них немає стереотипів чи це студент-лісівник, чи це студент-механік чи інший. Вони готові витрачати навіть додатковий час після занять, щоб студент отримував знання та задоволення від вивчення дисципліни.
  «Якщо говорити коротко», ділиться враженнями Леонід Левченко, про перший місяць навчання, «то можу сказати, що цілковито задоволений та сподіваюся, що подальші навчальні заняття принесуть мені ще більше позитивних емоцій. Одним словом – мені все подобається!» – говорить студент.
 
  Андрій Шах – голова сенату студентської організації ННІ лісового і садово-паркового господарства, студент 3 курсу спеціальності «Лісове господарство» також поділився враженнями щодо першого місяця навчання. Під час вибору загальноуніверситетських дисциплін він надав перевагу дисципліні «Фінансові технології, біткойн та ринок криптовалют». Даний напрям Андрій вважає перспективним та цікавим, адже постійно зростає інтерес до криптовалюти, а отриманні знання допоможуть зрозуміти сучасні тенденції та інновації в даному напрямі – технології блокчейн, робота криптовалютних бірж тощо, розібратися в основах фінансів та інвестицій. Андрій відвідує заняття з цікавістю, а вибором задоволений. Викладачі фахово та цікаво подають матеріал, актуальну та корисну інформацію, різноманітні підходи та цікавий контент, що повністю виправдали очікування студента.
  Андрій висловив вдячність керівництву університету та рідному інституту за те, що має можливість максимально розширити власний спектр знань. А завдяки вільному вибору студентами університету дисциплін і реалізації студентських прав, вони мають змогу вивчати саме те, що цікаво, а це справді круто!
 

Бажаємо миру Україні та успіхів студентам Університету!

Сподіваємося, що ґрунтовні знання здобуті в університеті, стануть вам у нагоді протягом життя!

 
 
Ярослав Рудик,
начальник навчального відділу

Оксана Зазимко,
заступник начальника навчального відділу

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook