Цикл науково-методичних практичних семінарів «Сучасна аграрна освіта – 2022»

23 січня 2022 року
     Під час зимових канікул студентів на базі ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» було організовано й проведено ХІІ цикл науково-методичних практичних семінарів для викладачів.
    18 січня директор коледжу Олена Литовченко розпочала роботу семінарів і привітала учасників із початком їх роботи та зазначила, що проведення науково-методичних практичних семінарів «Сучасна аграрна освіта» не просто стало доброю традицією, а й нагодою для обміну досвідом та можливістю підвищити свій фаховий та загальнокультурний рівень. Побажала плідної роботи, творчого натхнення та невпинного руху вперед у власному саморозвиткові.

       Робота семінарів відбувалася протягом трьох днів та передбачала такі напрями:
 • інноваційна діяльність викладача – ознака сучасності освіти;
 • освіта впродовж життя;
 • практичне застосування інтерактивних технологій.

       Традиційно  учасниками циклу семінарів стають як викладачі коледжу, так і представники інших закладів освіти, компаній, установ або організацій.

       Цьогоріч до участі в роботі семінарів були запрошені колеги з базового університету та інших закладів освіти: декан факультету інформаційних технологій НУБіП України, доктор педагогічних наук, професор Олена Глазунова; член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся», тренер освітніх програм Інституту післядипломної освіти і права Міністерства юстиції України, тренер-викладач Інституту вищої кваліфікації  Київського національного торговельно-економічного університету Ольга Озерян; сертифікований тренер терапевтичних еко-програм, автор тренінгів «Танго з грошима», член Східноукраїнської арт-терапевтичної асоціації, бізнес-тренер, консультант з позитивної психотерапії Тала Фоміних.

       Тематика доповідей, яку обирали виступаючі, керуючись бажанням поділитися власним досвідом, напрацюваннями та своїми думками, була досить різноманітною та змістовною, присвячувалася розвитку педагогічної майстерності, у тому числі, під час дистанційного навчання, особливостям психологічної ресурсності особистості викладача, вмінні орієнтуватися та використовувати сучасні способи і методи надання знань студентам,  потребі у постійному розвитку особистості людини, підвищенні свого інтелекту тощо.

       У ході семінарів присутні обговорили широке коло питань, таких як:  
 • ресурсне та інструментальне забезпечення навчання в умовах дистанційної освіти (Глазунова О.Г.);
 • медіакультура педагога в соціальних мережах (Озерян О.Л.);
 • порівняльний аналіз результатів ЗНО 2019-2021 років студентів закладів фахової передвищої освіти Чернігівської області (Іванов Є.К., Шевченко В.Г.);
 • використання іншомовних слів в українській мові: користь чи шкода (Кисла О.М.);
 • гейміфікація в освітньому процесі (Лисенко І.М.);
 • ігрові технології під час викладання соціально-гуманітарних дисциплін на прикладі дисципліни «Історія України» (Шевченко Н.О.);
 • «Gap year» – рік між школою і університетом, зарубіжний досвід (Іванченко І.Г.);
 • українські платформи та ресурси для самоосвіти викладачів
  (Орел О.В.);
 • навчання без зупину: вимога чи необхідність (Дворник А.В.);
 • освіта сьогодні через призму біології і філософії (Микула О.С.);
 • освіта дорослих як інвестиції в майбутнє: міжнародний досвід на прикладі Австрії (Шкодин А.В.);
 • використання технології точного землеробства в сучасному агровиробництві (Петрик А.М.);
 • практичне застосування технології гравітаційного збереження енергії (Залозний Р.В.);
 • культурно-освітня роль музеїв на прикладі  Музею космонавтики ім. С.П.Корольова (Новіков М.Г.);
 • сучасні вимоги до безпеки руху (Горбач В.І.);
 • використання фітнес-трекеру в різних сферах діяльності
  (Кочур Д.О.).
       Крім теоретичної частини семінарів було проведено і два майстер-класи: «Танго з грошима», бізнес-тренер, консультант з позитивної психотерапії Тала Фоміних  та «Можливості сучасних полімерів», керівник студентського наукового хіміко-біологічного гуртка Олександр Микула.

       Актуальність представлених доповідей, а тим більше майстер-класи,  викликали жваві обговорення та ряд запитань із боку учасників семінарів. Гості та учасники семінарів відзначили необхідність проведення подібних заходів, подякували за цікаву та корисну інформацію, за позитивні емоції, отримані від спілкування з колегами.

       Змістовні виступи доповідачів укотре підтверджують: творчий підхід до своєї справи – запорука успіху.
       Дякуємо всім, хто брав участь в організації й роботі семінарів, а також сподіваємося, що проведення таких цікавих і, в першу чергу, корисних зустрічей і у подальшому залишиться доброю традицією! 
 
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи

 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook