Звіт про роботу студентського наукового гуртка за 2020 - 2021 н.р.

11 травня 2021 року
НУБіП України

 Наукові дослідження наукового гуртка здійснюються виходячи із сучасних проблем формування спільної загальноєвропейської системи цінностей як етичної основи перебігу глобалізаційних процесів у Європі. Зараз інтеграція є одночасно і тенденцією світового розвитку, і передумовою подальшої інтенсифікації процесів глобалізації. Аналіз цих явищ дає змогу пізнати динаміку взаємовідносин країн ЄС в умовах глобалізації, що й зумовлює актуальність наукових досліджень членів гуртка. Робота гуртка реалізується через участь у щорічних міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях студентів, форумах та семінарах, круглих столах.
Мета наукового гуртка «Глобалізація та європейська інтеграція» полягає у розвитку творчих здібностей студентів з метою набуття ними фахових (професійних), особистісних компетенцій, а також досвіду одержання знань та умінь через дослідження. Наукові дослідження гуртка здійснюються виходячи із сучасних проблем формування глобального економічного простору та зорієнтовані на вивчення тенденцій розвитку сільського господарства як однієї з основних галузей економіки України, та відображають історичні аспекти європейської інтеграції, політику євроінтеграції в епоху глобалізації, інституційні реформи як складові євроінтеграційних процесів, окремі правові аспекти Європейських Спільнот та Європейського Союзу і деякі прояви європеїзації в сучасних міжнародних відносинах.
Студенти даного гуртка приймають активну участь у науково-дослідній роботі кафедри, систематично приймають участь у конференціях, публікують тези доповідей, виступають з доповідями на засіданнях гуртка, публікують наукові статті у вітчизняних фахових виданнях. За результатами студентської наукової роботи студенти отримують відзнаки, грамоти, додаткові бали до власного рейтингу.
На початку жовтня 2020 року студенти ОПП «Економіка» та «Прикладна економіка» - члени гуртка «Глобалізація та європейська інтеграція» кафедри глобальної економіки разом з керівником Михальчишиною Л.Г. відвідали Ботанічний сад НУБІП України, де ознайомилися з експозиціями 6 наукових лабораторій: дендрології та лісової селекції, плодово-овочевих культур, квітникарства, екології рослин, зоології, зеленого будівництва.
19 листопада 2020 року в нашому університеті в режимі онлайн відбулась 74-та науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади збалансованого розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів». Диплом 2 ступеня отримала член гуртка Дарія Луцкова, що виступила з доповіддю "Державна регіональна політика економічного розвитку територій" (науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри глобальної економіки Кірейцева О.В.). Член гуртка Леонід Загорійчук на секційному засіданні представив доповідь "Сучасні тенденції транснаціоналізації економічної діяльності", а також прийняв участь у секційному засіданні конференції «Банківське та страхове забезпечення суб’єктів агробізнесу», де виступив із доповіддю "Сутність транснаціональних банків та вплив глобалізації на їх діяльність". Його дослідження є складовою якісного виконання дипломної магістерської роботи на тему: "Функціонування транснаціональних корпорацій в системі глобальної економіки" (науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри глобальної економіки Михальчишина Л.Г.).
У першій декаді листопада 2020 року відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право», в якій активну участь прийняли студенти - члени гуртка "Глобалізація та європейська інтеграція". Конференція проводилась в on-line режимі з використанням платформ CiscoWebexMeetings та Zoom Meetings. Тези доповідей презентували члени гуртка:
Боярин Я. І., Ресурсний розвиток рибогосподарських підприємств.
Ганцева К. О. Вдосконалення технології напівфабрикатів у тістовій оболонці.
Гутак М. А. Удосконалення технології кулінарної продукції на основі рибної ікри.
Ліщук В. В. Напрями вдосконалення механізму управління сталим розвитком рибної промисловості.
Мєняйлова В. О. Соціально-економічні завдання розвитку аквакультури в Україні.
Мироненко О. О. Удосконалення технології напівфабрикатів з морської риби.
Посв’ященний Я. А. Рибне господарство України як сфера економічної діяльності.
Слободянюк Є. Г. Удосконалення організаційно-економічного механізму господарювання підприємств рибної галузі
Шеховцова А. М. Формування конкурентоспроможності рибогосподарських підприємств.
Члени гуртка «Глобалізація та європейська інтеграція» активно долучаються до наукових досліджень науково-педагогічних працівників кафедри. Так, у процесі виконання науково-дослідної тематики кафедри глобальної економіки 19 січня 2021 року відбувся вебінар для суб’єктів аквакультури на тему: «Якість води для вирощування риби: забаганка чи необхідність?», до якого долучились гуртківці.
У рамках діяльності гуртка та виконання наукових тем кафедри 4 березня 2021 року на кафедру глобальної економіки був запрошений гостьовий лектор, директор бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури» Державного агентства рибного господарства України Шарило Юрій Євгенійович, який зі членами гуртка - студентами ОС «Магістр» економічного факультету ОПП «Прикладна економіка» і факультету тваринництва та водних біоресурсів обговорив питання формування попиту і пропозиції на різні види агропродовольчої продукції, зокрема риби та рибопродуктів та удосконалення організаційно-економічного механізму регулювання розвитку галузі.
кафедрою глобальної економіки було проведено дистанційно IІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів» з метою поглиблення міжнародних контактів, вивчення передового досвіду виробництва агропродовольчої продукції, підвищення професійного рівня науково-педагогічних працівників, обміну досвідом між науковцями та фахівцями-практиками, визначення пріоритетних аспектів подальшого розвитку науки, в якому активну участь прийняли члени наукового гуртка.
Вебінар проведено спільно з Бюджетною установою «Методично-технологічний центр з аквакультури», директор Шарило Юрій Євгенійович, Державним агентством рибного господарства України, Батумським державним університетом імені Шота Руставелі, директор департаменту управління бізнесу Гечбаия Бадрі Нодарович, Академією Наук бізнесу Грузії, президент Бабунашвілі Теімураз Малхазович та іншими учасниками.
Цікавими і змістовними були виступи доповідачів-членів наукового гуртка, зокрема:
Беспалько С. А. Програма охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2021-2025 роки.
Герасименко О. О. Дослідження економічної ефективності повносистемного холодноводного ставового господарства потужністю 30 тонн райдужної форелі.
Кузьменко О. М. Перспективи розвитку марикультури в Україні.
Лебідь А.В. Формування пропозиції на ринку осетрових.
Мазуркевич А. В. Вплив температури води на життєдіяльність срібного карася.
Полковникова Л. Б. Сучасний стан ринку рибної продукції в Україні.
Відповідні теми досліджуються студентами в процесі виконання їх дипломних магістерських робіт.
8-9 квітня 2021 року члени гуртка прийняли участь у Міжнародному форумі «Aquaculture Business Ukraine-2021» – заході, який покликаний стимулювати розвиток української аквакультури на засадах сталого розвитку. Форум «Aquaculture Business Ukraine-2021» проходив в рамках інтерактивної платформи «Aquaculture for life», заснованою Бюджетною установою «Методично-технологічний центр з аквакультури» за участі Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Кафедра глобальної економіки активно працює над удосконаленням навчального процесу, посиленні практичної складової підготовки майбутніх фахівців, тому залучила до участі у форумі студентів НУБіП України, що навчаються на бакалавраті і магістратурі за спеціальністю "Водні біоресурси і аквакультура", магістрів ОПП "Прикладна економіка" - членів гуртка "Глобалізація та європейська інтеграція". Для формування фахових компетенцій майбутніх фахівців важливе значення має не лише освітнє, а й науково-практичне середовище, у якому відбувається їх становлення як спеціалістів певної галузі. У сучасних умовах зростання конкуренції на ринку праці роботодавці висувають до молодих спеціалістів - випускників ЗВО вимоги, пов'язані з готовністю застосування в реальних умовах практичної діяльності знань, умінь і навичок, здобутих у закладі вищої освіти, а також здатністю швидко адаптуватися до мінливих умов практичного середовища. Одним зі шляхів вирішення цього завдання є реалізація практико-орієнтованого підходу. Саме такий підхід у професійному навчанні спрямований на наближення освітнього процесу до потреб практики й життя.
У рамках проведення форуму відбулась презентація кращих практик та налагодження співпраці бізнесу і науки.
14 травня 2021 року члени гуртка «Глобалізація та європейська інтеграція» стануть учасниками міжнародної науково-практичної конференції «Конкурентоспроможність галузей аграрного сектору економіки в умовах глобалізації», який організується спільно з Батумським державним університетом імені Шота Руставелі, Національним інститутом економічних досліджень та Батумським Навчальним університетом навігації на базі кафедри глобальної економіки. Підготовлені тези доповідей студентами Загорійчук Л., Слободянюк Є.
Результати роботи гуртка:
Тези та участь у конференціях членів гуртка:
Загорійчук Л.Л. Сучасні тенденції транснаціоналізації економічної діяльності (74-а науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади збалансованого розвитку аграрного сектору економіки України»).
Кудлай С.І. Трудовий потенціал аграрного сектору економіки в умовах глобалізації (74-а науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади збалансованого розвитку аграрного сектору економіки України»).
Петрушенко С.А. Продовольча безпека: реалії України та світовий досвід (74-а науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади збалансованого розвитку аграрного сектору економіки України»).
Цвик О.С. Формування «зеленої» економіки в умовах глобальних економічних викликів (74-а науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади збалансованого розвитку аграрного сектору економіки України»).
Боярин Я.І. Ресурсний розвиток рибогосподарських підприємств (I Міжнародна науково-практична конференція «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право»).
Гутак М.А. Удосконалення технології кулінарної продукції на основі рибної ікри (I Міжнародна науково-практична конференція «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право»).
Ліщук В.В. Напрями вдосконалення механізму управління сталим розвитком рибної промисловості (I Міжнародна науково-практична конференція «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право»).
Мєняйлова В.О. Соціально-економічні завдання розвитку аквакультури в Україні (I Міжнародна науково-практична конференція «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право»).
Мироненко О.О. Удосконалення технології напівфабрикатів з морської риби (I Міжнародна науково-практична конференція «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право»).
Посв’ященний Я.А. Рибне господарство України як сфера економічної діяльності (I Міжнародна науково-практична конференція «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право»).
Слободянюк Є.Г. Удосконалення організаційно-економічного механізму господарювання підприємств рибної галузі (I Міжнародна науково-практична конференція «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право»).
Шеховцова А.М. Формування конкурентоспроможності рибогосподарських підприємств (I Міжнародна науково-практична конференція «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право»).
Беспалько С.А. Програма охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2021-2025 роки (IІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»).
Герасименко О.О. Дослідження економічної ефективності повносистемного холодноводного ставового господарства потужністю 30 тонн райдужної форелі (IІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»).
Кузьменко О. М. Перспективи розвитку марикультури в Україні (IІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»).
Лебідь А.В. Формування пропозиції на ринку осетрових (IІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»).
Мазуркевич А.В. Вплив температури води на життєдіяльність срібного карася (IІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»).
Полковникова Л.Б. Сучасний стан ринку рибної продукції в Україні (IІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»).
Загорійчук Л.Л. Значення транснаціональних корпорацій для розвитку аграрного сектору України (ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Конкурентоспроможність аграрного сектору в умовах функціонування Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом»).
Слободянюк Є.Г. Економічний механізм регулювання аграрного сектору України (ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Конкурентоспроможність аграрного сектору в умовах функціонування Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом»)
Ми пропонуємо наступні методи стимулювання студентської наукової роботи:
- зарахування наукових робіт студентів як курсових чи рефератів з відповідних дисциплін;
- студенти, які брали активну участь у науково-дослідній роботі, перемогли на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт чи Всеукраїнських олімпіадах повинні отримувати певні пільги під час заліково-екзаменаційної сесії;
- студентська наукова робота є одним із критеріїв у відборі до навчання в магістратурі та аспірантурі;
- активним студентам-науковцям, при закінченні ними навчання за рівнем бакалавра чи магістра, надаються рекомендаційні листи для роботодавців, підписані деканом факультету.

План роботи гуртка на 2021 - 2022 н. р.:
• Участь у 75-й науково-практичній студентській конференції «Концептуальні засади збалансованого розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів»
• Участь у V-й Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Конкурентоспроможність аграрного сектору в умовах функціонування Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом»
• Відвідування виставки;  33 Міжнародна виставка «АГРО-2021», 8-11 червня 2021 року
• Проведення тематичних семінарів циклу: «Розробка і формування базових напрямів аграрної політики України в нових умовах продовольчих і фінансових викликів»

ЗВІТ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook