- Головна
- Про підрозділ
- Співробітники
- Моніторинг ландшафтних пожеж в Україні
- Діяльність REEFMC
- Лісопожежні школи
- Міжнародні стандарти з гасіння пожеж
- Пожежне законодавство
- Публікації
- Конференції та семінари
- Корисні посилання
- Пожежна ситуація в Україні за даними ЗМІ
- Поточна пожежна небезпека за умовами погоди
- Проекти
- Прес-релізи
- Виступи в ЗМІ
- Контакти
Проекти
Співпраця REEFMC з Forest Europe. Рекомендації секретаріату FOREST EUROPE за результатами тренінгу та обмін знаннями для протипожежного сезону 2023 «Запобігання лісовим пожежам в Україні у воєнний час», який відбувся 1 березня 2023 р. - sites/default/files/u184/rekomendaciyi.pdf
- Звіт: Лісоуправління на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами / С.В. Зібцев, О.М. Сошенський, Й.Г. Голдаммер, В.В. Миронюк та ін. – WWF-Україна, 2022. – 148 с.
- Звіт, коротка версія англійською мовою: Forest Management on Territories Contaminated with Unexploded Ordnance
- Матеріали
- Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж увійшов до консорціуму зі зниження ризиків виникнення лісових пожеж та проекту HORIZON 2020 «FirEUrisk - Розробка цілісної, ризик-орієнтованої стратегії для управління ландшафтними пожежами в Європі»
- Прес реліз: Екстремальні лісові пожежі в країнах Середземномор’я. Чому може навчитись Європа, що вже відчула на собі наслідки зміни клімату?
"Перетворення лісів шляхом їх наближеного до природи управління в Україні: застосування методів наближеного до природи лісівництва та управління пожежами з метою підвищення стійкості соснових насаджень до посухи та пожеж" (RESILPINE) (2020-2022 рр.)
- Перша зустріч учасників проекту "Переформування соснових деревостанів до наближених до природи лісів в Україні - з особливим врахуванням стійкості до пожеж та екстремальних погодних умов, таких як посуха на засадах інтегрованого менеджменту пожеж"
- Підсумки річної науково-дослідної та практичної діяльності вчених Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж та кафедри лісівництва в межах виконання міжнародного проекту RESILPINE
- Підведено підсумки двохрічної науково-дослідної та практичної діяльності вчених Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж та кафедри лісівництва в межах виконання міжнародного проекту RESILPINE
- Додаток до заключного звіту 2022: Activities implemented by the Regional Eastern Europe Fire Monitoring Center (REEFMC) within the RESILPINE project
Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» (2021 р.)
- Методологія створення мапи інтенсивності пожеж та рівнів пошкодження ґрунту
- Технічний звіт «Найкращі практики створення лісових насаджень на згарищах 2020 р. у Луганській області (терміни створення, види, густота, технологія створення, застосування мікоризи)» (результат 2)
Розробка плану управління пожежами та системи підтримки прийняття рішень для попередження, раннього реагування та радіологічно-безпечного гасіння лісових пожеж у зоні відчуження
Держбютжетна тематика: "Науково-методичне забезпечення створення геопорталу для оцінювання ризику, прогнозування та попередження природних пожеж у Поліссі України" (2018-2020 рр.)
Замовник: Національний університет біоресурсів і природокористування України, Міністерство освіти і науки України Тривалість проекту: три роки (2018-2020 рр.).
Title of research work: "Scientific and methodological support for the creation of geoportal for risk assessment, forecasting and prevention of Wildfire in the Polissya of Ukraine" Customer: National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine, Ministry of Education and Science of Ukraine. Duration of the project: three years (from 2018 to 2020).
- Заключний звіт, 2020
- Проміжний звіт про науково-дослідну роботу за 2019 рік
- Проміжний звіт про науково-дослідну роботу за 2018 рік
- Progress Report for 2018
Підвищення пожежної безпеки української частини Транскордонної Рамсарської території «Ольмани–Переброди» та розробка рекомендацій для транскордонного плану управління пожежами
Проект в межах програми територіального співробітництва країн Східного партнерства «Білорусь – Україна», який фінансується Європейським союзом: «Створення умов для спільного управління та сталого використання природних ресурсів водно-болотного угіддя «Транскордонна Рамсарська територія «Ольмани–Переброди»
Співпраця з Радою Європи та Глобальним центром моніторингу пожеж (2016-2019 рр.)
- Офіційний лист Прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку від директора Центру глобального моніторингу пожеж (GFMC) Йогана Голдамера (2016)
- Програма Першого Національного круглого столу "Пожежі у природних та культурних ландшафтах України: розбудова національної політики управління природними пожежами" (26.10.2017 р.)
- Рішення Першого Національного круглого столу
- Програма ІІ Національного круглого столу "Пожежі в природних та культурних ландшафтах україни: розбудова цілісної системи охорони від пожеж у лісах, на сільськогосподарських землях та в інших природних екосистемах" /En
- Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із природними пожежами»
- Порівняльна таблиця до розробленого проекту Закону
- Рекомендації для населення та місцевих органів влади України "Захист населених пунктів, ферм та інших об’єктів сільської місцевості від пожеж"
- Презентація_Сторчоус О._Законодавство у сфері запобігання пожежам на сільськогосподарських землях
- Презентація_Зібцев С. і ін._Пожежі в природних ландшафтах України та система управління: Національне надбання та досвід міжнародної співпраці
Міжнародний проект Лісової Служби США «Удосконалення технологій та досліджень пов’язаних із пом’якшенням наслідків пожеж у зоні відчуження шляхом розвитку співпраці між США та Україною» (2016-2018 рр.)
- Концепція інтегрованого міжвідомчого управління природними пожежами у зоні відчуження
- Кишеньковий довідник лісового пожежного зони відчуження
- Інструкція з організації гасіння пожеж на території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення
- Заключний звіт
Проект OSCE «Підвищення радіологічної і екологічної інформованості на територіях постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в Білорусі та Україні з фокусуванням на управління стихійними пожежами» (2017 р.)
- Резюме проекту
- Білорусько-Українсько-Англійська термінологія управління пожежами для зкоординованого реагування на лісові пожежі вздовж державного кордону
- Керівництво для учасників гасіння лісових пожеж в білоруському та українському секторах зони відчуження Чорнобильської АЕС