Регіональний Східноєвропейський Центр моніторингу пожеж

Моніторинг ландшафтних пожеж в Україні

 

ІНФОРМАЦІЙНІ БЮЛЕТЕНІ ЩОДО ЛАНДШАФТНИХ ПОЖЕЖ В УКРАЇНІ ТА ПОРАДИ З БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Під час війни, неспровокованої агресії та часткової тимчасової окупації територій України збройними силами Російської Федерації, лісові та інші ландшафтні пожежі виникають у наслідок цілеспрямованих дій військових країни агресорки і спричиняють загибель та травмування цивільного населення, працівників лісового господарства та рятувальників, а також екологічні та економічні збитки для України. Співробітники Регіонального Східноєвропейського Центру моніторингу пожеж (REEFMC) спільно з Глобальним Центром моніторингу пожеж (GFMC) стежать за динамікою ландшафтних пожеж в Україні. Інформаційні бюлетені щодо ландшафтних пожеж містять актуальну інформацію про пожежі в різних ландшафтах України (в екосистемах, на сільськогосподарських угіддях та населених пунктах, включаючи оновлені карти активних пожеж, оновлену статистику пожеж, карти та детальна інформація про великі пожежі) та постійно оновлюються. Також у співпраці Центрів було видано рекомендації з безпеки для подолання загрози лісових пожеж на землях забруднених нерозірваними боєприпасами (UXO) та на радіоактивно забруднених територіях. На картах зображені місця виникнення пожеж, отримані з використанням методів дистанційного зондування Землі.
 

Інформаційні бюлетені щодо ландшафтних пожеж на території України:

Примітки:
1 В дослідженні використано мережу природоохоронних територій європейського значення, яка створена на виконання положень Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Смарагдова мережа) (http://emerald.net.ua/).
2 Зона військових дій та окуповані території, отримана за даними офіційної інформації ДСНС України – Інтерактивна мапа територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами (https://mine.dsns.gov.ua/).

 

Мапи пожеж за місяцями (центроїди)


Рис. Мапа пожеж на території України за період з 01.08.2022 по 31.08.2022

 Рис. Мапа пожеж на території України за період з 01.07.2022 по 31.07.2022


 Рис. Мапа пожеж на території України за період з 01.06.2022 по 30.06.2022


Рис. Мапа пожеж на території України за період з 01.05.2022 по 31.05.2022

 Рис. Мапа пожеж на території України за період з 01.04.2022 по 30.04.2022


Рис. Мапа пожеж на території України за період з 24.02.2022 по 31.03.2022  

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook