Культура і просвіта

Майбутнє людства значною мірою залежить від культурного,
наукового і технічного розвитку,
зосередженого в центрах культури,
знань і досліджень, якими є справжні університети.
Велика Хартія університетів

Якщо наука є пам’ять розуму, то культура є пам’ять духу.
Гюстав Флобер


       Всебічний гармонійний розвиток особистості неможливий без формування високої естетичної та етичної культури людини.
     Минуле століття було наповнене соціальними потрясіннями — революціями, війнами, голодом, терором, технічними катастрофами, економічними катаклізмами, тому питання духовної краси людини було занедбане, підпорядковувалось заангажованості головною політичною силою країни. На жаль, нині проблеми не закінчилися, тому культурно-просвітницька діяльність заради виховання морально-духовно довершеної особистості з чіткою патріотичною громадянською позицією займає одне з чільних місць у Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

     Організатори такої діяльності (а це кафедра культурології, кафедра педагогіки, наставники студентських груп, профспілкова організація, студентська організація НУБіП) роблять все для того, щоб підтвердити слова В.О.Сухомлинського: «Краса — могутній засіб виховання чутливості душі. Це вершина, з якої ти можеш побачити те, чого без розуміння і почуття прекрасного, без захоплення і натхнення ніколи не побачиш. Краса — це яскраве світло, що осяває світ. При цьому світлі тобі відкривається істина, правда, добро; осяяний цим світлом, ти стаєш відданим і непримиренним. Краса вчить розпізнавати зло і боротися з ним. Я б назвав красу гімнастикою душі — вона виправляє наш дух, нашу совість, наші почуття і переконання. Краса — це дзеркало, в якому ти бачиш сам себе і завдяки йому так чи інакше ставишся сам до себе».

     Саме такою «гімнастикою» із заглибленням у царину духовних цінностей, осягненям вітчизняної культури та толерантним ставленням до культури інших народів займаються викладачі і студенти на лекціях, практичних заняттях, у процесі роботи гуртків, клубів за інтересами, студій, під час проведення різноманітних заходів – від відвідуванні театрів, виставок, музеїв, зустрічей з діячами літератури та мистецтва до масового відзначення знаменних подій в історії і культурі нашого народу чи творчих конкурсів і фестивалів.

     Так, кожен навчальний рік в університеті відкривається масштабною урочистою посвятою першокурсників у студенти – святом «День знань», на котрому, окрім науково-педагогічних працівників, студентів та їх батьків, випускників університету минулих років присутні почесні гості, видатні персоналії сьогодення, відомі учені, успішні бізнесмени-аграрники, представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Київської міської держадміністрації. Цього дня до університету приїжджають зарубіжні гості, яких з кожним роком стає все більше, що свідчить про зростання міжнародного іміджу НУБіП України.

Цікаво відзначають студенти і своє «професійне» свято – Міжнародний день студента

     Захоплені студенти святом краси та мужності «Краса НУБіП», котре щороку презентує не лише зовнішню красу учасників, а й красу духовну, інтелект та почуття гумору 

Дуже пристрасною є творча боротьба спільних команд викладачів і студентів на мистецькому проекті «НУБіП запалює зірки» і Міжнародному фестивалі художньої творчості «Голосіївська весна»

     А ще – лекторії «Просто про складне», прем’єри театральних вистав студентського народного театру «Березіль», вечори спортивної слави, новорічні заходи і свята весни, Шевченкіада, презентації програм за участю безлічі колективів та виконавців, серед котрих – народний ансамбль пісні і танцю «Колос» імені Станіслава Семеновського, академічний хор, вокальний чоловічий ансамбль «Амеро» і вокальний жіночий ансамбль «Октава», ВІА «Отава», ансамбль бального танцю «Чарівність» і хореографічний ансамбль «Дівоче сузір’я», а також імениті особистості – професор кафедри культурології народний артист України поет-пісняр Вадим Крищенко, народна артистка України доцент кафедри культурології Наталія Шелепницька, заслужений артист України доцент кафедри культурології Роман Рудий зі своїми учнями – студентами НУБіП.

     
  

        І, звичайно, не мовчать музи, висловлюючи свою повагу і пошану до тих, хто захищав і захищає рідну землю, проявляючи патріотизм і героїзм: в університеті традиційними є реквієми на меморіальному комплексі та посвяти у воїни Збройних Сил. А трагічні події, що відбулися в Україні минуло річ, були вшановані Марафоном пам’яті героїв Небесної Сотні. Так культура і мистецтво доводять відомі слова Байрона: «Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може.

     Ось так в НУБіП наповнюються світлом душі, і молоді люди назавжди запам’ятовують, що найпрекрасніша краса – духовна, що найважливіша повага – душевна, а такої поваги достойна лише та людина, котра велика не за посадою , а на посаді – не за кількістю нажитих матеріальних багатств.

Художні колективи і студії кафедри культурології

 

Фотогалерея:



 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook