СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ З НУБІП ВІДВІДАЛИ УНІВЕРСИТЕТ ВАГЕНІНГЕНА В НІДЕРЛАДНАДАХ

11 липня 2017 року

Делегація у складі 20-ти студентів з факультету захисту рослин, біотехнологій та екології і юридичного факультету разом з доцентами кафедри екології агросфери та екологічного контролю Строкаль Вітою Петрівною та кафедри радіобіології і радіоекології Білєрою Наталією Миколаївною з 2 по 10 липня відвідала Вагенінгенський університет (Нідерланди). Візит був у рамках другого тижня спільного воркшопу з теми «Радіоактивність та ядерна енергетика», що вже 9-й рік поспіль проходить на базі двох університетів.


На сьогодні, Вагенінгенський університет займає перше місце у рейтингу вишів Європи за напрямом агрономії та захисту навколишнього середовища та є провідним з питань системного аналізу та екологічної політики у світі.. Для студентів НУБіП було дуже цікаво та корисно ознайомитись з елементами навчального процесу цього університету.


Програма перебування була дуже насиченою та включала відвідування лекцій за програмою курсу, практичні заняття в лабораторії, лекційні та практичні заняття з міжкультурного спілкування, групову роботу над проектом та кілька соціальних заходів.
На лекціях вчені та професори Дік Керс (Dick Kers), Вім Туркенбург (Wim C. Turkenburg), Патрісія Бекхейс (Patricia Bekhuis) та Яп Харт (Jaap Hart) розповіли про перспективи ядерної енергетики, наслідки аварії в Фукусімі (Японія), технологічні аспекти ядерної енергетики, види реакторів, можливості для утилізації відпрацьованого палива та вплив радіації на організм людини. Всі лекції супроводжувались жвавими дискусіями зі студентами.


 


Практична частина проходила в RIKITL – головному науковому центрі та лабораторії, що контролюють якість продуктів харчування і забруднення радіонуклідами в тому числі по всій країні. Студенти навчилися відбирати зразки води та трави та готувати проби для подальшого визначення в них радіонуклідів. Крім того, студенти провели вимірювання зразків продукції харчування – молока, грибів та борошна. Найбільш складною та цікавою частиною практики було вимірювання зразків з невідомим типом випромінювання (альфа, бета та гамма) різними приладами та визначення їхнього складу.

 


Заняття з міжкультурного спілкування мали на меті навчити студентів кількох націй (українці, голландці та німці) правильному спілкуванню з представниками інших культур. За відгуками студентів, інформація, що була надана їм у цій частині воркшопу допомогла краще зрозуміти одне одного та швидше адаптуватись до інтернаціонального середовища, що є дуже важливим в умовах глобального світу.
 

 

Робота в невеликих групах, яка є дуже типовим методом навчання в Вагенінгені була переважно новим видом діяльності для студентів НУБіП. Проте наші студенти швидко включились в роботу. Кожна група мала свою власну кімнату з комп’ютерами та дошками.


В останній день воркшопу кожна з 10 груп презентувала свої проекти. Теми проектів були досить різні: від вимірювання радіації та її впливу на екосистеми до громадської думки і системи правових відносин щодо ядерної енергетики. Найкращий проект групи № , у якій були студенти з НУБіП Тетяна Ханачівська та Віталій Бугаєвський, з теми громадської думки стосовно ядерної енергетики отримав приз. Слід зазначити, що переважна кількість проектів була високого рівня як для бакалаврського курсу.

 

Логічним завершенням двотижневого курсу була фінальна вечеря та нагородження всіх учасників сертифікатами про участь.
Щодо соціальних заходів, метою яких було покращити комунікативні здібності студентів, то у програмі візиту вони були представлені Potluck Dinner - та фото-грою. У першому випадку студенти з Нідерландів та України спільно готували страви своїх національних кухонь та пригощали всіх на спільній вечері. Завданням другого заходу було створити історію на певну тему з фотографій своєї групи та показати її на фінальній вечері.
 

Наталія Білєра,
Доцент кафедри радіобіології та радіоекології

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook