Співробітники факультету тваринництва та водних біоресурсів прийняли участь у міжнародних заходах до 30-річчя від Чорнобильської катастрофи

25 квітня 2016, 21:10

      Колектив кафедри конярства і бджільництва у складі професора В.Д. Броварського, ст. викладача Л.О. Адамчук, здобувача С.М. Величко та сл. магістратури О.П. Подолян, прийняли активну участь у ІХ Міжнародній міждисциплінарній науково-практичній конференції «Сучасні аспекти збереження здоров’я людини», яка пройшла у с. Солочин Свалявського р-н., Закарпатської обл. Конференція відбулася 22-23 квітня 2016 року за організації, сприяння та участі Закарпатської ОДА, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Словацького аграрного університету в Нітрі, Ужгородського торгівельно-економічного інституту Київського НТЕУ, Департаменту охорони здоров’я та Департаменту освіти та науки Закарпатської ОДА, ГО «Союз Чорнобиль України», Міжнародного інституту людини і глобалістики «Ноосфера».

       На конференції розглядалися питання збереження здоров’я людини через 30 років після аварії на ЧС; оздоровчого харчування, питної води, фітоапіпрофілактики захворювань, проблеми йодної недостатності; актуальні медичні аспекти після Чорнобильської катастрофи; біорізноманіття; нове в агротехнологіях для збереження здоров’я в постчорнобильський період.

     Делегати НУБіП мали усну доповідь та три стендових, професор В. Броварський модерував одне із секційних засідань. У перервах між секційними засіданнями конференції обговорено спільну науково-дослідну та навчально-методичну роботу із Михайлом Кривим, деканом технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету.

      Окрім цього, на базі санаторію «Квітка Полонини» відбулася зустріч робочої групи з реалізації проекту «Biodiversity after the Chernobyl Accident» (Of Small Grand 11540020 International Visegrad Fund, Bratislava), партнером якого є факультет тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України. В обговореннях прийняли участь представники Словацького аграрного університету в Нітрі (Словаччина), НБС ім. М.М. Гришка НАН України, Університету імені Менделя у Брно (Чехія), Дендрарію та Інституту фізіографії в Болестрашице (Польща), ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Національного університету біоресурсів і природокористування України.

      На засіданні було обговорено перший етап виконання проекту та видання першої частини міжнародного наукового збірника «Biodiversity after the Chernobyl Accident. Part I», відзначено активних учасників сертифікатами. У виданні представлено 5 наукових робіт співробітників НУБіП України (автори – Л. Адамчук, В. Броварський, Т. Білоцерківець, В. Чайка, М. Лісовий, С. Вигера, О. Сильчук, Р. Уманець, Д. Уманець).

     23 квітня 2016 року відбувся круглий стіл членів Міжнародної мережі AgroBioNet для реалізації Міжнародної наукової програми «Агробіорізноманіття для покращання харчування, здоров’я та якості життя». Обговорювали етапи підготовки міжнародного наукового збірника «AGROBIODIVERSITY for Improving Nutrition, Health and Life Quality 2016» (інформацію про подання публікацій подано внизу цієї сторінки), а також перспективи та напрямки щодо розробки та написання спільних наукових проектів у рамках AgroBioNet.

 

      Делегати вдячні керівництву НУБіП України за надану можливість приймати участь у перелічених заходах.

О. Лосєв, завідувач кафедри

конярства і бджільництва

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook