У НУБіП України відбулась презентація програм навчання та стажування у США, що адмініструються офісом ім. Фулбрайту

10 квітня 2025 року
09 квітня в НУБіП України відбулась презентація програм навчання та стажування у США, що адмініструються офісом імені Фулбрайту, для студентів, аспірантів, викладачів і науковців університету.

Спікером заходу виступив Сергій ЗАЙЦЕВ, координатор програм, співробітник представництва Інституту міжнародної освіти/Програми імені Фулбрайта в Україні. Під час презентації обговорювалися можливості професійного розвитку, що їх надає Програма імені Фулбрайта; окремі програми для українських студентів, аспірантів, викладачів та науковців; умови участі у конкурсах на здобуття фулбрайтівських стипендій та вимоги до заявників; фулбрайтівський досвід та його впровадження в Україні тощо. Учасники заходу мали можливість поставити доповідачеві свої запитання про програми.

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом міжнародної освіти (IIE), посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Понад 400 000 випускників університетів, викладачів, науковців й дослідників, фахівців та митців відзначені фулбрайтівською стипендією. За час існування програми близько 1200 українців стали стипендіатами програми.

Пан Сергій наголосив про важливість проведення таких обмінів, надання можливостей українським студентам та науковцям можливостей отримати новий досвід, знання та навички, які, по їх поверненню, стануть фундаментальними при повоєнному відновленні України.

Учасники заходу ознайомились із 4 доступними фулбрайтівськими програмами, які є доступними на сьогоднішній день, усіма вимогами до кандидатів та процесом добору учасників. Наразі доступними є наступні програми:

  • Fulbright visiting scholar program* передбачає проведення досліджень в університетах США на період від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі й дослідники наукових товариств, навчальних та дослідницьких інституцій найвищого рівня (університети, інститути та академії), які на момент подання заявки мають науковий ступінь кандидата наук або доктора філософії/доктора мистецтва, доктора наук; дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше десяти років й науковим авторитетом у відповідній галузі знань, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях; діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі — з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом науково-дослідної роботи не менше десяти років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

* дана програма є єдиною, в якій фіналісти не здають екзамени TOEFL та GRE, та в якій їм дозволяється брати із собою членів родини, партнерів тощо.

  • Fulbright research & development program передбачає проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 45 років із дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій. Кінцевий термін подання заявки 01 листопада.
  • Fulbright foreign language teaching assistant program передбачає стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев'ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії. Кінцевий термін подання заявки 30 червня.
  • Fulbright graduate student program передбачає навчання в університетах США від одного до двох років для здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії. Кінцевий термін подання заявки 16 травня.

Презентація пана Сергія з більш детальною інформацією про програми доступна за посиланням.

За наявності будь-яких питань по програмі іені. Фулбрайта просимо звертатись за електронною поштою офісу в Україні: [email protected]

Щиро дякуємо Сергію ЗАЙЦЕВУ та офісу Програми імені Фулбрайта в Україні за приділений час та висвітлення неймовірних можливостей для студентів та науковців НУБіП.

 

Олександр СОШЕНСЬКИЙ,
начальник відділу міжнародних проєктів,

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook