Кафедра технологій виробництва молока та м’яса оновлює матеріально-технічну базу
Матеріально-технічна база навчальних лабораторій – це основа, яка дозволяє вирішувати завдання щодо формування професійних компетенцій майбутніх фахівців. В наслідок наукового та технічного прогресу лабораторні прилади та обладнання швидко удосконалюються, тому для підготовки студентів, які будуть адаптовані до сучасних умов і відповідати вимогам роботодавців існує потреба постійного оновлення та осучаснення лабораторій в університеті.
За підтримки компанією «Cargill» освіти в Україні, і зокрема, підготовки студентів за освітньо-професійною програмою технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, на кафедрі технологій виробництва молока та м’яса суттєво оновлено матеріально-технічну базу навчальної лабораторії «Якості м’яса». З метою використання в навчальному процесі під час лабораторних занять та проведення наукових досліджень, як благодійну допомогу поставлено напівавтоматичний прилад для визначення вмісту жиру в м’ясі та інших продуктах Сольвентний екстрактор SER148/3 (Velp Scientifica, Італія). Прилад використовують для відокремлення жирів із твердих і напівтвердих зразків відповідно до техніки Рендалла, що складається із занурення, промивання і видалення розчинника. Аналізатор SER 148/3 можна використовувати для визначення сирого жиру в м’ясі та продуктах з нього, сухому і згущеному молоці, сирі та кормах для тварин. Використання приладу під час лабораторних занять з дисциплін «Технологія виробництва молока та яловичини», «Технологія продуктів забою», «Переробка продукції тваринного походження», заняттях наукового студентського гуртка «Онтогенез сільськогосподарських тварин», сприятиме поглибленню знань студентів та формуванню у них навичок виконання досліджень на сучасному лабораторному обладнанні.
Навчання для співробітників кафедри технологій виробництва молока та м’яса провів сервісний інженер ТОВ «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ» Олексій Фастівець, який ознайомив з базовими принципами роботи приладу, зміною налаштувань, підготовкою проб, використанням спеціальних розчинників та розповів щодо нюансів виконання досліджень зразків різних матеріалів. У кінці тренінгу сервісний інженер та завідувачка лабораторією Юлія Токар підписали акт виконаних робіт, що підтверджує проведення навчання.
Колектив факультету тваринництва та водних біоресурсів, у тому числі кафедри технологій виробництва молока та м’яса щиро вдячний компанії «Cargill» та її представникам – Івану Кисельову, Олені Головнєвій, Вадиму Мірошніченку та Юлії Майстренко, за надану можливість навчати студентів, аспірантів і докторантів та проводити наукові дослідження за використання найсучасніших приладів, а також ТОВ «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ» за постачання і технічний супровід лабораторних приладів і обладнання.
Завідувачка лабораторією
Юлія Токар