ВІДБУЛОСЬ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ. ПЛАНУВАННЯ НОВИХ ЗАВДАННЯ І ВИРІШЕННЯ ПОТОЧНИХ ПИТАНЬ
Декан Агробіологічного факультету Віталій Коваленко розпочав засідання вченої ради. Під час доповіді акцентував увагу на публікаційній активності, подачі наукових проектів за результатами роботи 4–х проектів МОН України, 7 проектів Erasmus+ за напрямом Жан Моне, оновлення електронних курсів та в цілому дисципліні проведення освітнього процесу.
Заступник декана Володимир Завгородній охарактеризував структуру практичної підготовки в основний термін навчання, оновлення робочих програм на сайтах кафедр. Запропонував розпланувати практичну підготовку врівноважено відповідно базам практик, а також ознайомив із графіком проходження навчальних практик. Окрема увага була приділена проведенню виробничої практики, своєчасне подання договорів та локаційного розміщення баз практик.
Наукова доповідь була представлена доктором х.-н. наук, професором Андрієм Галстяном на тему «Перспективи озонних технологій у виробництві біологічно активних речовин». Доповідач розповів про перспективи застосування озонових технологій шляхом створення синтезу цілого ряду бензойних кислот. Нова система передбачає використання розчинника і каталізатора основним продуктом синтезу є бензилові спирти. Практичне значення в агрономії використання синтезу озонових сполук – виготовлення пестицидів, виділення розробка гумінових речовин і добрив.
Заступник декана з міжнародної діяльності доцент Ольга Кравченко ознайомила присутніх із проведенням міжнародної діяльності на факультеті. Під час доповіді були відкриті аспекти розширення контактів з міжнародними організаціями за програмою подвійних дипломів. Своєчасність подачі проектних заявок, проведення літної школи за проектом HORIZON EUROPE «ECOTWINS» із залученням 40 працівників факультету, що прийняли участь і отримали сертифікати. Участь у індивідуальних програмах із виїздом закордон та можливість викладання НПП. Обмін і навчання студентів в іноземних університетах.
Завідувач кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського Олександр Макарчук ознайомив присутніх із профорієнтаційною роботою цого підрозділу у школах, технікумах, озвучив кількість підписання договір. Співпраця із Малою академією наук де діє секція «Юний селекціонер» і оцінка на конкурсі претендентів, участь НПП кафедри у днях відкритих дверей.
Доцент кафедри технології зберігання, переробки та стандартизації продукції рослинництва ім. проф. Б.В. Лесика Володимир Войцехівський доповів про ефективність проведення роботи у Чернігівській школі. Робота була проведена у 10-ти одиницятих класів. Проводиться розповсюдження буклетів між директорами шкіл, запланована участь у 10 закладах.
Завідувач кафедри грунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули Ростислав Богданович проінформував присутніх про початок розробки і затвердження ОПП «Охорона та технології відновлення ґрунтів» ОС Магістр, спеціальність 201 «Агрономія». Члени вченої ради і академік НААН Сергій Булигін підтримав ініціативу, відмітив що в нинішніх умовах в Україні існує велика потреба у фахівцях з охорони і відновлення ґрунтів, особливо актуальним є повоєнне відновлення грантів, саме тому кафедра звертає увагу на потребу в таких фахівцях, особливо в післявоєнний період.
Заключне слово було надане проректору з науково роботи та інноваційної діяльності професору Оксані Тонсі, яка окреслила основні завдання, що стоять перед НПП потреби, виклики і перспективи розвитку як Агробіологічного факультету так і вцілому закладу вищої освіти НУБіП України.
Тож бажаємо наснаги, міцного здоров я і успіхів колегам у їх професійній діяльності та дякуємо нашим захисникам!
Олена Літвінова,
Секретар Вченої ради