Нові наукові відзнаки колективу університету та реформування наукової сфери України
Нові наукові відзнаки колективу університету та реформування наукової сфери України
21 листопада 2024 року
20 листопада 2024 року у місті Харків відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Всесвітнього Дня Науки в ім’я миру та розвитку, організаторами якого було Міністерство науки і освіти України спільно з представниками Європейської комісії.
Делегацію НУБіП України представляли ректор Вадим Ткачук і проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана Тонха.
Захід складався з двох частин. Перша частина присвячена відзначенню наукової діяльності найкращих колективів закладів вищої освіти та наукових у різних номінаціях.
Приємно відзначити, що колектив університету став лауреатом відразу у двох з чотирьох номінацій:
- «Міжнародна дослідницька діяльність: за найбільшу результативність участі у програмі ЄС «Горизонт Європа»;
- «Розвиток людського потенціалу: за найбільшу кількість молодих вчених, залучених до виконання наукових проєктів».
Друга частина заходу стосувалася висвітленню питань трансформації наукової сфери України та нової Методики державної атестації закладів вищої освіти та наукових установ за науковими напрямами, які презентував заступник Міністра освіти і науки Денис Курбатов.
Зокрема, стратегічний план МОН України до 2027 року передбачає реалізацію таких завдань:
- активна законотворча діяльність (формування нових пріоритетних напрямів розвитку науки, техніки та інноваційної діяльності);
- розвиток базового фінансування за результатами атестації (старт атестації аграрних і суспільних наук запланований вже у листопаді 2024 року, інших — на початку 2025 року);
- розвиток конкурсного фінансування (створення об’єднаної бази експертів, державне замовлення на науково-технічну продукцію, грантова підтримка НФДУ, конкурс «Горизонт Україна»);
- інтеграція в європейський дослідницький простір (розвиток мережі Національних контактних пунктів програми ЄС «Горизонт Європа», аналіз та розвиток дослідницьких інфраструктур);
- цифровізація процесів;
- державна підтримка наукових видань України;
- запровадження розгалуженої системи академічної доброчесності в науці тощо.
Детальна інформація про зміст, принципи та строки реалізації заходів з реформування наукової сфери, про особливості державної атестації ЗВО та наукових установ за науковими напрямами подана у відповідних презентаційних матеріалах, а також на сайті МОН України.
Дякуємо колективу університету за досягнуті результати провадження науково-інноваційної діяльності та готуємося до майбутньої державної атестації наукових напрямів.
Володимир Отченашко,
начальник науково-дослідної частини
- Методика атестації, Харків 20.11.pdf (11.pdf, 8.89 MБ)
- Реформування науки.pdf (pdf, 14.8 MБ)