Рівненський фаховий коледж: Семінар відокремлених структурних підрозділів НУБіП України «Бібліотеки під час війни: як ви?»

18 вересня 2024 року
16-17 вересня у ВСП «РФК НУБіП України» проходив семінар керівників бібліотек та бібліотекарів відокремлених структурних підрозділів НУБіП України «Бібліотеки під час війни: як ви?».
Мета форуму – обговорення особливостей роботи бібліотек закладів вищої освіти під час війни, розгляд актуальних проблем, перспектив і шляхів забезпечення інформаційних потреб здобувачів освіти та викладачів, обмін досвідом та напрацювання напрямків підвищення якості та ефективності роботи бібліотек відокремлених підрозділів НУБіП України в умовах війни.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор коледжу, доктор економічних наук, доцент Василь ЦАРУК, який розповів про історію та досягнення ВСП «РФК НУБіП України» впродовж останніх років.
Про особливості роботи бібліотечно-інформаційного центру коледжу в умовах війни доповіла Людмила БУРЯЧИНСЬКА, завідувачка БІЦ.
Заступниця директорки наукової бібліотеки з наукової та бібліотечної роботи Неллі МАРКОВА-ПИПКО виступила з цікавою презентацією «Штучний інтелект та бібліотеки: що спільного?».
Директорка наукової бібліотеки НУБіП України Тетяна КІЩАК інформувала учасників семінару про інноваційний напрям роботи сучасних бібліотек – бібліотуризм.
Приємною несподіванкою стали подаровані для коледжу навчальні та літературно-художні видання, які є надзвичайно актуальними для бібліотечного фонду.
У програмі першого дня семінару – неповторна зустріч з рівненською письменницею, унікальною майстинею-вишивальницею, засновницею видавництва «Креативна книга», триразовою рекордсменкою Книги рекордів України Оленою МЕДВЕДЄВОЮ.
А також гості коледжу з ознайомились з сучасною матеріально-технічною базою Рівненського фахового коледжу НУБіП України.
Для учасників семінару викладач коледжу Ігор КАПІТУЛА провів екскурсію містом, розповів про історію та визначні місця Рівного.
Бібліотекарки з багатьох міст України ознайомились з ресурсами та сервісами Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.
В роботі семінару взяли участь 6 представників наукової бібліотеки НУБіП України, у т. ч. Лариса МЕЛЬНИЧУК, заступниця директорки з інформаційних технологій; Ганна НОВАКОВА, Лариса ЗАДЕРИЛОВА та Євгенія КУБРОВСЬКА, завідувачки філій наукової бібліотеки університету. Від відокремлених структурних підрозділів до обговорення теми семінару долучились Ольга МИХАЙЛИШИН та Тетяна МАЛОПІНСЬКА, ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України»; Наталія МАКАРЕНКО, ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут»; Ірина СКАЛЬНИЦЬКА, ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України»; Анжела ДУБАС, ВСП «Боярський фаховий коледж НУБіП України»; Наталія ГНАТЯК, ВСП «Заліщицький фаховий коледж ім. Є. Храпливого НУБіП України»; Леся БАГІНСЬКА та Олена ІВАНЧИКОВА, ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України». До обговорення важливих аспектів бібліотечної роботи в закладах освіти долучились заступник директора з навчальної роботи Рівненського фахового коледжу Людмила БАЛДИЧ, заступник директора з виховної роботи Олександр ТАЛІМОНЧУК, методист коледжу Вадим ЛЮЛЬЧИК та ін.
17 вересня семінар керівників бібліотек та бібліотекарів ВСП НУБіП України продовжив свою роботу. Другий день семінару розпочався з дискусій щодо акредитації освітніх програм та обговорення вимог до бібліотеки; проблемних питань заміни та списання книг; шляхів оновлення бібліотечного фонду, закупівлі книг та передплати періодичних видань під час війни. Особливу увагу було приділено питанням підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, зростання професійних компетентностей. Інформативно, динамічно, фахово бібліотекарі спілкувались про щоденні проблеми бібліотечної роботи закладів освіти в умовах воєнного стану, враховуючи положення Всеукраїнської програми ментального здоров'я.
Надзвичайно цікавою, інформативною була подорож до культурно-археологічного центру «Пересопниця» – Музею української Першокниги, національної святині українського народу «Пересопницького Євангелія».
Дякуємо Науковій бібліотеці НУБіП України та усім учасницям семінару за конструктивну співпрацю, а також професіоналізм, відданість професії, креативність, інноваційні напрацювання, які підносять престиж бібліотек та покращують ефективність бібліотечної роботи, а також за пречудову ділову та творчу, мотивуючу та результативну атмосферу спілкування.
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек вітаємо усіх бібліотекарів та бібліотекарок, берегинь вікової людської мудрості. Разом наближаємо ПЕРЕМОГУ!
 
Людмила БУРЯЧИНСЬКА,

завідувачка бібліотечно-інформаційного центру 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook