Все більше уваги приділяємо біоенергетиці
Все більше уваги приділяємо біоенергетиці
7 липня 2024 року
Біоенергетика сьогодні впевнено займає місце лідера світової відновлюваної енергетики, відіграючи значну роль у заміщенні викопних палив та скороченні викидів парникових газів. Особливо актуальним цей напрям стає зараз в Україні з огляду на складну ситуацію в енергетичній галузі, яка суттєво постраждала внаслідок військових дій.
Кафедра інженерії енергосистем ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України і раніше приділяла достатню увагу біоенергетичним системам енергопостачання, але в поточному році ця галузь стала пріоритетною в нашому навчальному процесі.
В оновлених освітніх програмах як для ОС «Бакалавр», так і для ОС «Магістр» дисципліни, пов’язані з процесами енергетичного використання біомаси, введені не лише у вибіркові блоки, але й як обов’язкові освітні компоненти. Зокрема, бакалаври спеціальності 144 –«Теплоенергетика» вивчатимуть дисципліни «Біотехнологічні системи теплопостачання» та «Проєктування біоенергетичних установок та систем» на 3 та 4 курсі, відповідно https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u284/144_teploenergetika_4.pdf
А до програми магістерської підготовки за спеціальністю «Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент» введені дисципліни «Біопалива» та «Екобіотехнології в системах теплопостачання», Окремі блоки присвячені використанню біомаси і в дисциплінах «Інноваційні технології відновлюваної енергетики» та «Прикладні задачі енергозбереження» цієї ж програми.
Багато в чому цьому посприяла тісна співпраця кафедри з Біоенергетичною асоціацією України, зокрема, участь у заходах Проєкта «Програма управління знаннями для розвитку сталої біоенергетики».
У тренінгах, проведених в рамках цього Проєкту, взяли участь 6 викладачів (доцентів кафедри інженерії енергосистем) та понад 10 студентів випускного курсу ОC "Бакалавр" та 1 курсу ОС "Магістр".
Ґрунтовні знання, отримані нами на цих тренінгах ( про що свідчать відповідні сертифікати) та навчальні матеріали, надані викладачам організаторами, допомогли зробити навчальні програми більш досконалими та сучасними.
Сподіваємось на ще тіснішу співпрацю з НТЦ Біомаса в майбутньому задля підсилення практичної складової навчання і сприяння підвищенню якості підготовки майбутніх теплоенергетиків.
Доцент кафедри
інженерії енергосистем
Олена Шеліманова