ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» провів захід-реквієм до Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні

21 лютого 2024 року
  Щорічно, 20 лютого, у відповідності до Указу Президента України від 11 лютого 2015 року, Україна вшановує Героїв Небесної Сотні.
  Революція Гідності, яка розпочалася в листопаді 2013 року, стала однією з найвеличніших подій в новітній історії України. Вона змінила Україну, вона змінила кожного з нас. День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.
  10 років тому, 21 лютого 2014 року, Майдан у скорботі з почестями прощався з активістами, безсмертною Небесною Сотнею.
  20 лютого 2024 року, у день 10-річчя цієї героїчної і трагічної сторінки в історії України, Науково-методичний центр ВФПО спільно з бібліотечно-інформаційним центром ВСП «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» провів у онлайн-форматі захід-реквієм до Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні. Від ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» модераторкою заходу була методистка Ірина Степанова.
 
  Зі вступним словом до учасників заходу звернувся директор коледжу, доктор економічних наук, доцент Василь Царук. Він нагадав учасникам, як впродовж багатьох століть наш народ намагався вирватися із міцних російських обіймів. Іван Мазепа, Симон Петлюра, Герої Крут, Степан Бандера, Роман Шухевич, В’ячеслав Чорновіл стали символами боротьби проти російського імперіалізму. Зі здобуттям Україною незалежності у 1991 році ця боротьба не завершилася.
  Спроба перетворити Україну на проросійську диктатуру – це саме те, проти чого повстало українське суспільство у 2013-2014 роках. Помстою за цей вибір українців стала агресія Росії, яка триває досі. Але, попри окупацію частини території, жахливі людські жертви та величезні матеріальні втрати, Україна продовжує свою боротьбу. Небесна сотня – це наша біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що воїни світла зробили для нас. Це і приклад для кожного з нас – приклад мужності, героїзму, самопожертви заради високих ідеалів Гідності і Свободи. Наш обов’язок – зберегти пам’ять про героїв, втілити в життя їхню велику мрію про вільну, незалежну, соборну, європейську Україну.
  Ведуча заходу-реквієму методистка, кандидат філологічних наук Любов Протасевич та студенти коледжу Роман Курмаш, Олександра Рачок, Вікторія Павленко, учасники ансамблю «Вишиванка» під керівництвом Тамари Степанюк: Наталія Безушко, Анастасія Струкало, Анжело Козлов, Максим Овдійчук достойно презентували музично-поетичний колаж про Героїв Небесної Сотні.
  Від інших закладів фахової передвищої освіти у заході-реквіємі взяли участь Ірина Скальницька, завідувачка бібліотеки ВПС «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України»; Ольга Михайлишин, завідувачка бібліотеки ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України», Ольга Зуєва, завідувачка бібліотеки ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ», Надія Парнета, завідувачка бібліотеки Борщівського агротехнічного фахового коледжу разом зі студентами. 
  Сьогодні ми разом зі всією Україною вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, а також наших героїв-бійців, які віддали своє життя за нашу рідну землю, за Україну, там, на Сході.
  Кожен із нас ще раз торкнувся пам’яттю героїчних днів Революції Гідності. Пам’ятаймо тих, хто навічно пішов від нас, жертвуючи собою заради торжества справедливості.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

 
Переглянути повну версію заходу можна за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=s-czts9uxH0

 
Людмила Бурячинська,
завідуюча БІЦ
ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України»   
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook