У НУБіП триває масштабний соціальний проєкт з навчання українських жінок, які постраждали від військової агресії рф

25 січня 2024 року
  Оволодіти затребуваною професією бухгалтера в дорослому віці, аби змінити своє життя на краще, – амбітна, але цілком досяжна мета. Та іноді до неї спонукають не амбіції, а війна. Сьогодні багато переселенців шукають себе на нових місцях. Військова агресія рф спричинила міграцію населення зі сходу та півдня України в її західні регіони та країни Європейського Союзу.

  Через війну в Україні без роботи залишилися близько 4 мільйонів людей. Допомогти хоча б частині з них у здобутті нового перспективного фаху вирішили на економічному факультеті: на кафедрі обліку та оподаткування розпочали курс «Бухгалтерський облік: від теорії до практики» для жінок, які перемістилися на Київщину з тимчасово окупованих і прифронтових територій.
  Цей соціальний проєкт ініціювала ГО «Елеос-Україна», а суттєву фінансову підтримку надає міжнародна благодійна організація International Orthodox Christian Charities (США). У грудні минулого року був укладений договір з НУБіП, що передбачає навчання 40 слухачів бухгалтерії протягом січня – червня 2024 року. Курс призначений для тих, хто шукає роботу і хоче змінити свою професію, сформувати власне бачення фінансової складової підприємства, зрозуміти необхідні для економічної діяльності бізнес-процеси. Навчання проходить здебільшого в очній формі. Слухачі мають можливість вивчити весь обліковий процес – від створення первинних документів до формування фінансової звітності.
  При відборі на навчання перевага надається жінкам із вразливих категорій населення – ВПО, безробітним, тим, які мають низький рівень доходу, самостійно виховують дітей, багатодітним матерям, забезпечують осіб похилого віку чи мають у родині інвалідів або є членами сімей загиблих, говорить координаторка проєктів ГО «Елеос-Україна» Наталія Гейман. Прийом заявок планували завершити до 27 листопада минулого року, але у зв’язку з великою кількістю бажаючих було оголошено донабір і сформовано дві повноцінні групи слухачів.

 

  Проєкт дійсно затребуваний: після оголошення набору на навчання було отримано по 3 заявки на кожне місце в групі, зазначила директорка з регіонального розвитку та програмного менеджмент ГО «Елеос-Україна» Олена Танасійчук. Працівники нашої організації детально вивчили потреби ринку, шукали відгуки та аналізували можливість навчання в різних університетах. І зупинилися на одному з кращих столичних вишів – Національному університеті біоресурсів і природокористування України та його економічному факультеті. Тут готують кваліфікованих фахівців зі спеціальності «Облік і оподаткування» і активно співпрацюють у напрямі дослідження та впровадження інформаційних систем в обліку з провідними розробниками програмного забезпечення. Такими, як «M.E.Doc», «BAS Бухгалтерія», «MASTER:Бухгалтерія», «Дебет Плюс», «AGRIANALYTICA» та іншими.

  Навчання проходить на базі навчально-науково-виробничої лабораторії «Інформаційні технології в бухгалтерському обліку», розповідає в.о. завідувача кафедри обліку та оподаткування Володимир Литвиненко. Курс має практичне спрямування і покликаний сформувати у слухачів компетентності працівників бухгалтерської служби, які дозволять вести облік та формувати фінансову звітність підприємства. Багато уваги приділено використанню сучасного програмного забезпечення.

 

  А чого очікують від курсу слухачі? Звісно, отримати якісні знання, уміння та навички, щоб вже за півроку інтенсивного навчання стати фахівцями з бухгалтерського обліку і влаштуватися на хорошу роботу. До речі, після успішного його завершення кафедра спільно із бізнес-партнерами університету сприятиме у працевлаштуванні цих випускників.

Валентин Обрамбальський
 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook