Конференція трудового колективу: про результати діяльності ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» в умовах воєнного стану у 2023 році та завдання колективу на 2024 рік

18 грудня 2023 року
  Традиційно, наприкінці року, аналізуються і підводяться підсумки здійсненої роботи, складаються плани на майбутнє. Так, 15 грудня 2023 року відбулася конференція трудового колективу Відокремленого структурного підрозділу «Ніжинський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України».

  У цьогорічній звітній конференції коледжу взяв участь проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку НУБіП України, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук, заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти і науки України Сергій Кваша та декан факультету конструювання та дизайну НУБіП України, кандидат технічних наук, доцент, голова наглядової ради коледжу Зіновій Ружило.
  Директор коледжу Олена Литовченко представила учасникам зборів доповідь про результати діяльності коледжу в умовах воєнного стану у 2023 році та завдання колективу на 2024 рік.
  У рамках реалізації Програми розвитку Національного університету біоресурсів і природокористування України «Голосіївська ініціатива – 2025», Стратегічного плану розвитку ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» на 2021-2025 рр. та плану діяльності закладу на 2023 рік колективом коледжу здійснено потужну роботу:
  • враховуючи складні умови воєнного стану в Україні освітній процес та іншу діяльність коледжу організовано в змішаному форматі, враховуючи кількість місць в укриттях, з повним дотриманням вимог чинного законодавства;
  • пріоритетним у діяльності стало забезпечення безпеки освітнього процесу для здобувачів і працівників закладу; всебічна підтримка і допомога Збройним силам України;
  • успішно проведена вступна кампанія, за результатами прийому 2023 року повністю заповнено ліцензійний обсяг та зараховано на навчання 275 осіб;
  • реалізовується ступенева система підготовки фахівців;
  • забезпечено кадровий потенціал закладу: у коледжі працюють 59 викладачів (штатних – 51 особа): 1 доктор наук, 11 кандидатів наук, 41 – з вищою категорією, 29 – з науковими та педагогічними званнями; державні нагороди, почесні звання мають 14 осіб;
  • педагогічні працівники коледжу є учасниками міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій, тренінгів, семінарів та майстер-класів, Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний Оскар», який організовується ДУ НМЦ «Вищої та фахової передвищої освіти», засідань всеукраїнських та обласних методичних об'єднань педагогічних працівників;
  • здійснюється співпраця з Міжнародними організаціями щодо стажування викладачів за кордоном, з роботодавцями щодо організації більш ефективного практичного навчання в коледжі задля створення нових баз практик та місць працевлаштування студентів, стажування викладачів;
  • проводиться виховна робота з наголосом на національно-патріотичне виховання; незважаючи на складну ситуацію в країні, маємо здобутки у спортивній діяльності та художній самодіяльності.
 
  У 2023 році зусилля адміністрації і колективу коледжу були спрямовані на створення безпечних умов праці і навчання, задля чого виконані серйозні роботи з облаштування укриттів в трьох корпусах (здійснено гідроізоляцію та косметичний ремонт приміщення, забезпечено додаткові місця для сидіння; ремонт системи освітлення; усі облаштовані укриття забезпечено необхідними первинними засобами пожежогасіння, запасом технічної та питної води, продуктами харчування, медичними засобами, інструментами); навчальні корпуси і гуртожиток обладнані тривожними кнопками.
  Також, незважаючи на фінансові труднощі, не припиняється процес покращення матеріально-технічної бази закладу: здійснюються поточні ремонти навчальних аудиторій та загальних приміщень, оновлюється комп’ютерне забезпечення (придбано 18 комп’ютерів, МФУ, мультимедійний проєктор, 3 маршрутизатори, мережеве обладнання на загальну суму 195,991 тис. грн.), створюються та оновлюються нові робочі місця для проведення лабораторних і практичних занять; придбано нові меблі для кабінетів та навчальних аудиторій.
  Для покращення соціально-побутових умов проживання студентів у гуртожитку коледжу продовжено заміну вікон на енергозберігаючі, встановлено новий бойлер для душових кімнат; замінено сантехнічне обладнання; здійснено косметичні ремонти житлових кімнат; придбано та встановлено нові варильні поверхні на кухнях; придбано меблі в житлові кімнати, зроблено поточні ремонти коридорів, сходинкових клітин.
  Підсумовуючи доповідь, директором були озвучені плани роботи колективу на 2024 рік.
  
  В обговоренні звіту директора взяли участь Тетяна Шеїн, заступник директора з навчально-виховної роботи; Руслан Кубрак, провідний інженер, Ірина Савченко, практичний психолог; Микола Стрикун, викладач дисципліни «Захист України», Анна Шостка, голова студентської ради коледжу.
  
  Виступаючі акцентували увагу на якості підготовки фахівців у коледжі протягом 2023 року та вдосконаленні методики викладання дисциплін; покращенні матеріально-технічної бази та створенні безпечних умов для учасників освітнього процесу коледжу; психологічній підтримці учасників освітнього процесу Ніжинського фахового коледжу НУБіП України під час повномасштабної війни в країні; посиленні ролі національно-патріотичного виховання студентської молоді та особливостях викладання дисципліни «Захист України» у зв’язку з військовою агресією проти України; ролі студентського самоврядування в діяльності коледжу; продовженні пошуку нових форм профорієнтаційної роботи через активне використання соціальних мереж; продовженні та розширенні співпраці з закладами освіти інших країн щодо проведення наукових семінарів та конференцій, обміну досвідом; щорічному оновленні матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу, модернізації комп’ютерної техніки; активізації наукової роботи; продовженні реалізації програми з енергозбереження тощо.
  Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку НУБіП України Сергій Кваша передав вітання та висловив підтримку колективу коледжу від ректора університету Станіслава Ніколаєнка та всього ректорату. Подякував за плідну роботу та громадянську позицію, наголосивши на тому, що на сьогоднішній день одна з наших основних місій – всіляка допомога і підтримка ЗСУ, а також мобілізація спільних зусиль на освітянській ниві. Відмітив нарощування контингенту студентів, зауваживши, що для коледжу, як і для університету, вступна компанія 2023 року видалася рекордною, оскільки повністю заповнили ліцензійний обсяг; окреслив основні виклики для освітянського середовища у 2024 році, пов’язані з реформуванням нашої галузі. Сергій Миколайович звернув увагу присутніх на тому, що якість навчання і кадрове забезпечення, особливо технічних спеціальностей, має постійно залишатися в епіцентрі уваги адміністрації і всього колективу. Відмітив необхідність щодо продовження проведення виховної роботи та здійснення національно-патріотичного виховання студентської молоді, адже всі мають знати і пам’ятати свою історію, поважати традиції свого народу. Зупинився на питаннях щодо пошуку нових форм профорієнтаційної роботи та необхідності постійного вдосконалення методик викладання з урахуванням щоденних викликів. Подякував колективу коледжу за безперервну допомогу ЗСУ, за патріотизм і відданість своїй справі задля розвитку коледжу, університету і нашої держави та побажав усім міцного здоров’я, успіхів, неодмінної перемоги та добробуту в кожній родині. 
  Голова наглядової ради коледжу Зіновій Ружило також відмітив гарні показники щодо збільшення контингенту студентів, позитивні зміни в покращенні матеріально-технічної бази закладу, ділову і конструктивну діяльність всього колективу. Порадив тримати курс, який обрали, і впевнено рухатися вперед, долаючи усі труднощі. Зіновій Володимирович побажав колективу мудрості, сил і терпіння, вистояти і витримати усі виклики, миру та Перемоги!
 
  В заключному зверненні директор Олена Литовченко відмітила, що наш колектив через воєнні дії в країні став єдиним в боротьбі з ворогом та підтримкою нашим ЗСУ. «Звичайно, будуть серйозні виклики, проблеми, з якими доведеться справлятися, але щиро віримо в наші сили, нашу перемогу. Маємо бути згуртованими, професійними, щоб бути готовими самим і підготувати студентів до відновлення нашої країни», – зазначила Олена Володимирівна. Подякувала колегам та студентам за дружню та злагоджену роботу протягом всього часу. Також висловила слова вдячності керівництву університету за постійну увагу, всебічну підтримку, поради, активну позицію щодо відстоювання інтересів колективів структурних підрозділів. Побажала всім здоров’я, успішного завершення року, перемоги та миру нашій країні.
  У підсумку учасники конференції затвердили звіт директора коледжу та схвалили роботу колективу за 2023 рік.
 
 
Тетяна Шеїн,

заступник директора з навчально-виховної роботи 


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook