Потужне подячне дійство в гуртожитку №2 до Дня ЗСУ

10 грудня 2023 року
  6 грудня відбулася свято вдячности й пошани до Героїв-воїнів ЗСУ зі студентами факультету аграрного менеджменту НУБіП України в гуртожитку №2. Дякуємо деканові ФАМ Анатолієві Остапчуку, заступнику декана Ларисі Карпенко, виховнику Галині Мороз за добру організацію святкової імпрези.

  Велика читальної зала ледь помістила всіх бажаючих. На зустріч прийшли і студенти інших факультетів. З великого екрана на присутніх дивилися очі лицарів збройних когорт нашого народу різних епох трагічно-величного століття – супергероїв боротьби за волю України 1917 – 2023 рр.
  Ми поговорили з юними нащадками цих Героїв про імена й події визвольних війн українства часів УНР, Другої світової війни, сучасної війни з одвічним москвинським імперським ворогом. Згадали ми й мучеників голодоморів, зокрема, колосальні фінансово-економічні втрати України від цих геноцидних злочинів наших північних сусідів – 66 тонн золота, 1439 тонн срібла, величезні валютні заощадження, за які виснажені голодом українці змушені були купувати харчі, щоб врятувати свої родини (детальніше: https://www.pravda.com.ua/articles/2007/01/5/3193641/).
 
  Революції, бунти, повстання, Майдани… Це не просто наша історія. Це – наша українська сутність, це система рушійних сил нашого розвитку, нашої моралі. Емоційна складова бесіди, яка все більше набувала двохстороннього характеру й ознак змагання, була дуже потужна. Це свідчення й водночас механізм Вашого високого особистісного рівня, юні мої друзі, майбутні керівники й державні діячі! Рівень його величности – студента НУБіП України! Бо якість особистости формується якістю її потреб та інтересів. Цю тезу я повторюю студентам на кожній такій зустрічі.
  Активна, дієва любов до свого народу, рідної землі, культури, мови, історії, пошана до Героїв минулого й сьогодення і витворена цим система емоцій, почуттів, стимулів і пересторог, ціннісних орієнтацій, мотивів діяльності й поведінки людини – тірушійні механізми, той морально-психологічний капітал, який, за словами С. Петлюри, «творить великих людей і великі нації».
  Звичайно ж, ми традиційно гарно наспівалися відомих українських пісень. В День Святого Миколая і ЗСУ я приготував традиційні дари для студентів – мою книгу «Людина і нація. Час воїнів». Вона дісталася гуртові найактивніших дівчат – 1-курсницям Анастасії Харченко, Богдані Печіконовій та 2-курсниці Юлії Яременко. В цей день вельми доречною була й «Козацька колискова» Анатолія Сухого й рок-гурту «Рутенія», яку ми також заспівали разом (дяка доброму «Дядькові Гуглу»). Цей шедевр автор створив у середині 90-х рр., але як актуально ця пісня звучить зараз:
Люлі-люлі, баю-бай.
Прийде завтра Миколай,
Принесе тобі в дарунок
Золотих пісень пакунок.
 
А в зимову тиху ніч ми поїдемо на Січ.
Кошовий нам дасть різдвяний пряник.
 
Спи, козаче, в бій ще рано,
Ще малі твої гетьмани.
Я як підеш в бій свій перший –
Мало нас, а вас ще менше…
 
 
  Утім, тоді, в 90-ті роки, коли творилася ця пісня, ми ще не знали, які бої нас чекають, і як багато нас буде через три десятиліття…
  Високий гість дійства, студент ФЗРБЕ Данило Лапінський, заспівав під власну гітару пісні рок-гурту «Океан Ельзи». Дяка і Тобі, Данику, і Твоїм керівникам за активну участь у багатьох наших заходах.
  До речі, ми обговорили з Данилом плани на Різдвяні свята, які вже незабаром. Друзі! Якщо Ви любите наші прекрасні колядки, щедрівки, віншування, вертепи – у нас з Данилом є дуже високі наміри. Звертайтеся!
         Нас чекають нові відкриття і звитяги!
 
Володимир Гонський,
ННЦ виховної роботи і соціального розвитку

    

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook