День Гідності та Свободи – нариси сучасної історії державності (ВІДЕО)

21 листопада 2023 року

  В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

  День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований. Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13 листопада 2014 р., з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI ст., а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 р. і в листопаді 2013 р. – лютому 2014 р. стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання. «Встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада» – йдеться в Указі № 872/2014 – dilovamova.com.
 
Ректор НУБіП України Станіслав Ніколаєнко на Майдані, грудень 2013 р.
 
Ректор НУБіП України проф. Ніколаєнко С. М. та к.пол.н. Рудень Д. М. на Майдані. 2014 р.
 
  Саме 21 листопада 2013 р. відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
  Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу відстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А весною 2014 р. розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
  Генштаб ЗСУ привітав українців з Днем Гідності та Свободи. «21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу», – ідеться в повідомленні Генштабу.
  Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний закликав українців пам’ятати про ціну свободи. «Вітаю із Днем Гідності та Свободи! Ціна нашої свободи – висока, пам'ятаймо про це!», – наголосив В. Залужний – ukrinform.ua.
 
Студенти НУБіП України на революції Гідності
 
  Революція Гідності стала поштовхом для розвитку української державності, індикатором змін у суспільстві й стартом входження України до європейської спільноти, заявив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
  «Одним з ключових наративів відзначення 10 річниці Революції Гідності має бути наратив про те, що вона стала стартом нашого входження до європейської спільноти. Пройшло 10 р. Україна продемонструвала прогрес. Цей прогрес зафіксований офіційними рішеннями європейських інституцій», – наголосив посадовець – suspilne.media.
 
 
В Україні заходи до Дня гідності та свободи у 2023 р. відбудуться під гаслом
«Заряджені гідністю та жагою до свободи».
  «Гасло цьогорічної кампанії – «Заряджені гідністю та жагою до свободи»… Це зв'язок подій десятирічної давнини – Революції гідності та нинішньої війни», – сказав генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності Ігор Пошивайло – interfax.com.ua.
 
Події до Дня Гідності та Свободи:
 
21 листопада з 10:00 до 11:00 – на алеї Героїв Небесної сотні у Києві відбудеться вшанування пам'яті загиблих, молитва за Україну та борців за її незалежність, покладання квітів.
Також 21 листопада у рамках форуму 21 листопада об 18:30 відбудеться показ фільму «Євромайдан SOS». 23 листопада об 18:00 – показ фільму «Крим SOS».
21-26 листопада з 11:00 до 19:00 триватиме «Майдан-форум» у Національному центрі «Український дім». Впродовж 6 днів у просторі Українського дому діятимуть: виставка «Майдан: народження мрії. Перший бій», відкритий інтерактивний майданчик, локація з відеохронікою Майдану, кінозала, дискусійний майданчик.
  «Відзначення десятої річниці – це не лише 21 листопада, або 20 лютого. Упродовж усіх 94 днів відбуватимуться певні важливі події на Території Гідності – тобто в середмісті Києва. Зокрема, триватимуть екскурсії, які організовує Музей Майдану, відбуватимуться презентації видань, освітні заходи», – поінформував Ігор Пошивайло – suspilne.media.
 

 Слава Україні – Героям Слава!

 
 
Марія Поливач,
директор музею історії НУБіП України

    

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook