Бережанський агротехнічний інститут: відкриття навчальної лабораторії «Електричні машини» присвячене 125-й річниці НУБіП України

10 червня 2023 року
  Сьогодні створено величезну кількість різноманітних технічних пристроїв, які називаються електромеханічними перетворювачами енергії. Вони істотно відрізняються один від одного своїм функціональним призначенням, потужністю, швидкістю рухомих частин, конструктивним виконанням та іншими параметрами.

  Найважливішим класом електромеханічних перетворювачів є так звані енергетичні електричні машини, призначені для ефективного перетворення механічної енергії на електричну або електричної енергії на механічну. Електричні машини є важливою складовою сучасних систем генерування і споживання електричної енергії. Практично вся електроенергія в світі створена генераторами електричної енергії, а основним її споживачем є електричні двигуни, що призводять в рух різноманітні пристрої, механізми, транспортні засоби, верстати, побутову та офісну техніку тощо.
  Навчальна лабораторія «Електричні машини» ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» є базовою та однією з основних лабораторій факультетського рівня, адже вона повністю забезпечує освітній процес при підготовці фахівців в галузі електричної інженерії та їх професійної діяльності.
  8 червня 2023 року на факультеті енергетики та електротехніки відбулось урочисте відкриття навчальної лабораторії «Електричні машини» присвячене 125 річниці Національного університету біоресурсів і природокористування України.
  Відкриття розпочалось із короткої історичної довідки лабораторії, про яку зазначив декан факультету енергетики та електротехніки Василь Бунько, адже у її витоках передувало створення даної лабораторії викладачами тодішнього технікуму Журовим В.О., Зосяком М.Г., Корнєвою Л.І., а сьогодні лабораторія електричних машин набула сучасного вигляду та технічно-практичного рівня для підготовки фахівців зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

  На заході були присутні адміністрація інституту, зокрема директор Жибак М.М., заступники директора, декани факультетів, завідувачі кафедр та науково-педагогічні працівники факультету. Гостем та представником від стейкхолдерів був голова ради роботодавців факультету енергетики та електротехніки, помічник голови правління-генерального директора з питань охорони праці ВАТ «Тернопільобленерго» Володимир Остап’юк.

  За християнським звичаєм відкриття продовжив отець Володимир Зайчук, який провів освячення даної лабораторії.
  Із вступним словом до присутніх звернувся директор Бережанського агротехнічного інституту Мирон Жибак, який наголосив, що для факультету за останній період стало доброю традицією відкриття нових лабораторій в сучасному дизайні, які кожного року вводяться в експлуатацію з метою високої організації та підвищення якості освітнього процесу при підготовці фахівців з відповідних спеціальностей.

  Функціонування даної лабораторії забезпечить набуття професійних компетентностей при підготовці фахівців ОС «Бакалавр» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», зокрема знання про принципи роботи електричних машин, апаратів та автоматизованих електроприводів, основ теорії електромагнітного поля, методи розрахунку електричних кіл та уміння використовувати їх для вирішення практичних проблем у професійній діяльності; здійснення аналізу процесів в електроенергетичному, електротехнічному та електромеханічному обладнанні, відповідних комплексах і системах.

 На завершення декан факультету Василь Бунько подякував адміністрації інституту, господарському відділу, голові ради роботодавців, НПП факультету за сприяння, допомогу, розуміння та підтримку у створенні сучасної навчальної лабораторії.

 

Деканат факультету енергетики та електротехніки
 


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook