Факультет тваринництва та одних біоресурсів перший серед рівних представив наукові дослідження в рамках першої регіональної зустрічі The European Federation of Animal Science

11 травня 2023, 17:03

        Факультет тваринництва та водних біоресурсів всебічно підтримує розвиток наукових досліджень та міжнародної співпраці. Участь представників факультету у першій регіональній зустрічі The European Federation of Animal Science (EAAP) є яскравим доказом еволюції та поглиблення науково-дослідницьких зав’язків між Національним університетом біоресурсів і природокористування України та науковими установами країн Європейського Союзу, що є передумовою успішної грантової діяльності.

У період з 26 по 28 квітня 2023 року в місті Нітра (Словацька Республіка) на базі Словацького аграрного університету відбулася перша регіональна зустріч The European Federation of Animal Science. EAAP – це міжнародна неурядова організація, що сприяє науковим дослідженням, обговоренню та розповсюдженню високоякісних і достовірних результатів тваринництва серед наукових спільнот, громадянського суспільства та тваринницьких асоціацій Європейського Союзу та світу.

 

 

Факультет тваринництва та водних біоресурсів представив результати досліджень, що виконані в рамках міжнародного проєкту «Happy ANIMals for Sustainable Production and Consumption». Дослідження виконувалися на базі  кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин та кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві спільно. Наукова робота тривала у консорціумі Національного університету біоресурсів і природокористування України та Полтавського державного університету (Україна), Шведського університету сільськогосподарських наук (Швеція, SLU), Хазарського університету (Азербайджан), Литовського університету охорони здоров’я, Естонського університету природничих наук та Латвійського університету природничих наук і технологій.

Результати масштабної роботи консорціуму на регіональній зустрічі Ферерації зоотехнії Європи представи професори Андрій Гетя та Сергій Рубан, а також доцент Наталія Грищенко (НУБіП України), доцент Оксана Кравченко (ПДАУ), асоційований професор Галія Замарацька та менеджер проєкту Хайвард Ві (SLU). Наукова спільнота високо оцінила проведену роботу, а дискусії щодо отриманих результатів дали підґрунтя для відкриття нових горизонтів у науковій діяльності.

 

  Окрім цього, науковці НУБіП України на секційному засіданні представили доповідь «Ставлення споживачів і фермерів в Україні до добробуту тварин» та постерну «Вплив різних факторів на параметри лактаційної кривої у корів».

Серед найбільш цікавих наукових доповідей колег-тваринників можна виокремити «Секвенування одноклітинної РНК соматичних клітин коров’ячого молока»  (M Zorc, M. Dolinar, A. Tanšek, T. Ferme, P. Dovc, Університет Любляни (Словенія); «Індекс Осборна-Хейзела для підвищення точності відбору», Grosu Horia, Національний науково- дослідний інститут біології та годівлі тварин (Румунія); «Розуміння перехідного періоду у дійних корів», Zygmunt Maciej Kowalski, Університет сільського господарства, Краків (Польща); «Геномна оцінка голштинської великої рогатої худоби в Чехії»,  J. Bauer, J. Šplíchal, D. Fulínová, E. Krupa, Чесько-Моравська асоціація селекціонерів (t. Hradistko); «Дослідження стовбурових клітин та їх використання для збереження генетичних ресурсів тварин», Jaromír Vašíček, Дослідний інститут тваринництва (Словаччина).

 

Велика наукова увага приділена Європейськими фахівцями питанням геномної оцінки племінної цінності тварин, ефективності використання корму та зменшенню емісії парникових газів, стійкості до хвороб, підвищенню рівня резистентності, здоров’ю та продуктивному довголіттю, підвищенню якості продукції й пристосованості до змін клімату тощо.

Діалог науковців факультету тваринництва та водних біоресурсів з генеральним секретарем EAAP Андреа Росаті (Andrea Rosati) відкрив нові напрями міжнародної співпраці та поглиблення дослідницької роботи в галузі тваринництва.

Працюємо надалі для зміцнення вітчизняної науки, нашої спільної Перемоги та процвітання України.

Людмила Зламанюк,

помічник декана

факультету  тваринництва та водних

біоресурсів з міжнародної діяльності

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook