Культурно-масова робота
Яскравим проявом формування студентів як особистості в проведенні дослідницької роботи є участь у традиційних науково-практичних конференціях, що проходять щорічно і підсумовують зроблене за рік. За минулі роки пройшли 41-а, 42-а, 43-я щорічні науково-практичні конференції, у роботі яких брали участь делегації Бахчисарайської філії, наукові співробітники ПФ «КАТУ» НАУ, інших наукових закладів.
Заслужено користуються інтересом у студентів такі заходи, як вечорниці, колядки, вечори української пісні, музики, поезії, що проводяться українською мовою, а також різного роду заходи щодо виховання працьовитості, свідомої дисципліни, відповідальності і гордості за обрану спеціальність.
з метою розвитку інтелектуальних здібностей проводяться різного роду олімпіади по предметах. Працює інтелектуальний клуб «Агро-плюс». Студенти активно беруть участь у правових олімпіадах, олімпіадах з математики, іноземної і української мови та літератури ім. П. Яцика, шевченківських читаннях серед навчальних закладів І-II рівнів акредитацій Криму. Неодноразово студенти коледжу займали призові місця.
Протягом 56 років у коледжі проводиться традиційна ранкова фізична зарядка для студентів, що мешкають у гуртожитках. Працює 9 спортивних секцій, у яких займається 310 студентів, 3 групи лікувальної фізкультури, 2 рази на рік проводяться традиційні весняна й осіння спартакіади, у яких беруть участь усі студенти коледжу. Працює спортзал (36х18), обладнаний спортивним знаряддям і спортивним інвентарем, стадіон, що дозволяють проводити різного роду змагання, у тому числі серед навчальних закладів. За 2009-2010 навчальний рік відповідно до Положення "Про Всеукраїнські студентські ігри» Міністерства аграрної політики України, проводилися змагання серед команд навчальних закладів I-II рівнів акредитації Криму. Команда коледжу зайняла перші місця серед навчальних закладів Криму з волейболу, баскетболу, легкої атлетики, міні-футболу; брала участь у Всеукраїнських змаганнях студентів з міні-футболу. В 2008 р. підготовлено 313 спортсменів-розрядників з різних видів спорту, у 2009 р. — 264, 2010 р. — 324. Все це дозволяє студентам зміцнювати здоров'я, вести здоровий спосіб життя.
Розвиток студентського самоврядування — один з головних напрямків усієї виховної роботи. у коледжі створені всі умови для його розвитку. Роботу з розвитку студентського самоврядування очолює студентський профком, що охоплює питання життя і діяльності студентів. На кожному відділенні створений старостат, рада відділення, профбюро відділень, у гуртожитках — ради гуртожитків, а також активи груп. Громадські структури дозволяють залучати студентів до вирішення навчально-виховних і побутових питань. Студентський профком — одна з найбільш впливовіших молодіжних організацій, що бере активну участь в житті студентів.
Відвідування історичних місць сприяє вихованню любові до рідної землі, історії народу України. Певний вплив на виховання в студентів національної свідомості, громадянського патріотизму, розвиток інтелектуальних здібностей, культури мовного спілкування справляє систематичне проведення виховних тематичних заходів.
У коледжі активно вивчається законодавча база, оскільки правові знання сьогодні необхідні і студенту, і керівнику. Знання істинного становища справ у гуртожитках і на відділеннях дозволяє вести окрему роботу зі студентами, схильними до порушення навчальної дисципліни та слабо встигаючими, які стоять на контролі відділення і коледжу. Активно ведеться робота з пропаганди здорового способу життя. Відповідно до плану виховної роботи в гуртожитках, медпрацівниками, працівниками бібліотеки, вихователями гуртожитків проводяться бесіди, які пропагандують здоровий спосіб життя. Щорічно цикловою комісією загальноосвітніх дисциплін проводиться конференція про шкоду вживання наркотиків і куріння, на якій студенти виступають із доповідями і повідомленнями. Разом з медичним центром проводиться ряд заходів щодо попередження захворювання ВІЛ і СНІДу. у гуртожитку періодично проводяться виставки плакатів, створених студентами, що проживають у гуртожитках, про шкоду куріння і по попередженню захворювань на СНІД. Відповідно до наказу Міністерства освіти та науки «Про заборону куріння в навчальних закладах і установах Міністерства освіти і науки України» заборонене куріння на території коледжу. у гуртожитку зі студентами проводяться заходи: перегляд телеінформації «Не зламай долю свою»; ділові ігри «У вас є право на вибір»; лекції й індивідуальні бесіди про шкоду куріння (фахівцями, психологом). Проводиться робота з батьками студентів, схильних до куріння. у роботі використовуються нові технології: «Формування правових навичок поведінки», програма «Перешийок», програма «Рівний — рівному». Індивідуальна робота — один з основних напрямків виховання. Методичне керівництво виховною роботою здійснюється методичним об'єднанням кураторів навчальних груп. у коледжі склалася певна система роботи з керівниками груп. Щомісяця проводяться методичні заняття, обміни досвідом роботи, узагальнюється і розглядається передовий досвід керівників груп через педагогічний кабінет. Куратори груп брали активну участь у конкурсі «Куратор навчальної групи». Переможці відбіркового туру брали участь у регіональному етапі конкурсу.
У коледжі є всі можливості для художнього і естетичного виховання молоді. Студенти беруть активну участь у художній самодіяльності, створений ВІА; сьомий рік працює клуб КВК. Художній колектив коледжу неодноразово був переможцем на огляді художньої самодіяльності «Софіївські Зорі».
Проводяться у конкурси на «Кращу кімнату», «Кращу секцію», «Кращий гуртожиток». За підсумками конкурсу на «Кращий гуртожиток» серед навчальних закладів Криму, гуртожиток № 7 зайняв перше місце. Щомісяця підводяться підсумки внутрішнього конкурсу; кожний студент, що мешкає в гуртожитку, зацікавлений у створенні затишку в кімнаті. Естетично оформлені гуртожитки і кімнати сприяють створенню нормальних побутових умов для занять і відпочинку студентів коледжу. Проведена в коледжі робота дозволяє в цілому успішно вирішувати питання національного виховання студентів.