Diseases of edible mushrooms: гостьова лекція доктора філософії Андрія Григанського для студентів спеціальності «Захист і карантин рослин»

7 квітня 2023 року
  До проведення лекцій і он-лайн форматі ми вже звикли. Проте здобувачам ОС «Бакалавр» спеціальності 202 «Захист і карантин рослин» в кінці березня випала нагода поспілкуватися із доктором філософії, мікологом, дослідником в UES, Inc. м. Дейтон, штат Огайо (Сполучені Штати Америки) – Андрієм Григанським (Andrii Gryganskyi). Його наукова і виробнича діяльність протягом 25 років тісно пов’язана із культивованими грибами у провідних світових компаніях і наукових установах: (Lambert Spawn (США), Weser Champignon (Німеччина). Як науковець починав формуватися в Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України та на кафедрі фітопатології імені В.Ф. Пересипкіна. Започаткований ним напрям досліджень – хвороб культивованих грибів розпочинався з НУБіП України.
 Студентам Андрій Григанський представив лекцію на тему Хвороби їстівних грибів (Diseases of edible mushrooms).
 
  Лектор відмітив, що світовий ринок грибів буде зростати щороку. Сприяють цьому ряд чинників, серед яких: зростаючий попит на органічні продукти, підвищення рівня інформативності споживачів про здоровий спосіб життя, висока поживна цінність грибів і низька калорійність. Найпопулярнішими грибами у світі залишаються печериці, глива та шії-таке.
 
  Лектор зосередив увагу на циклах вирощування їстівних грибів. При цьому наголосив на чіткому дотриманні усіх технологічних процесів, які убезпечують контамінацію міцелію патогенами та не допускають інфікування плодових тіл. Звернув увагу, що дотримання санітарних норм є головним завданням працівників на підприємстві.
  Також Андрій Пилипович розкрив причини появи та розвитку основних хвороб їстівних грибів, збудниками котрих є мікроміцети родів Mycogon, Verticillium, Cladobotryum, Trichoderma та ін. Навів цікаві приклади виробничих процесів.
  Цінною була інформація про мікроміцет  Syzygites megalocarpus Ehrenb, який розвивається під час зберігання продукції грибівництва і зафіксований тільки в окремих регіонах. Також звернено увагу на генетичні хвороби грибів, що викликають різні мутації.
  Цікавим під час лекції був формат спілкування зі студентами. Пан Андрій ставив завдання студентам та усі разом розглядали можливі шляхи їх вирішення. Це допомагало закріпити отриману інформацію.
  Студенти та науково-педагогічні працівники кафедри щиро вдячні Андрію Григанському за приділений ним час, отримані знання і створення атмосфери співтворчості та інформативності під час лекції.
 
Антоніна Вуєк,

асистент кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook