«Борітеся – поборете, вам Бог помагає»: агробіологи вшанували пам'ять Великого Кобзаря

13 березня 2023 року
  Сьогодні ми проживаємо найтрагічнішу сторінку новітньої історії України, – чергову активну фазу війни з одвічним ворогом. Саме тому, особливо актуальними є пророчі слова великого генія України Т.Г. Шевченка: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»
  Вшанування видатного митця українського народу стало традицією для кожного українця.
  Під час тривоги в укриттях, крізь гуркіт авіаційних та ракетних ударів, серед зруйнованих міст і сіл, в окопах, підвалах та підземних переходах – повсюди лунають пророчі рядки Кобзаря: 
«Не вмирає душа наша,
Не вмирає воля.
Й неситий не виоре
На дні моря поле…»
  Цьогорічний шевченківський тиждень наповнений для усіх нас подіями, що назавжди залишать слід у наших серцях.
  Старт очного навчання для першокурсників агробіологічного факультету розпочався під лозунгом головних слів із «Кобзаря»: «…чужі люди, роблять лихо з вами».
 
    
  Проте, будучи обережними під час сирени, спускаючись в укриття й очікуючи на відбій тривоги, активні студенти влаштували конкурс декламаторів поезій Тараса Шевченка.
  Відео  Заповіт виконує студент 5 групи Іван Гончаров

  Дуже круто, що серед 270 першокурсників не знайшлося жодного, хто б не знав «Заповіту», не читав «Кобзаря». Любов до Тараса Шевченка, його пошанування в народі триває понад два століття.
  Переможця обрати нереально важко, – та й хіба це було метою… Вірю, що ці молоді люди завжди наслідуватимуть Кобзаря, як приклад ВІЛЬНОЇ людини, сила якої може перевертати цілі імперії зсередини, використовуючи наполегливу працю і правду.
  У кожному рядку Тараса Шевченка – прагнення волі, засторога від московського ворога і віра у квітуче майбутнє рідної землі. Якби Шевченко жив у наш час, він неодмінно був би разом з українськими захисниками, які ціною власного життя боронять Україну.
  Нині українці дотримуються позиції: «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» і, на жаль, ціною життів вірних синів. Виховані на героїзмі борців за незалежність – вони стали Героями у війні за НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. За правду і волю, про які писав Т. Шевченко загинули українські воїни, яких довелося цього тижня оплакувати…

  Не оминули увагою 10 березня – День державного гімну України. «Ще не вмерла Україна» сьогодні звучить по-особливому. 

  Нехай пророчі слова Тараса Шевченка неодмінно збудуться…
«…І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.»
 
Олеся Скриник,
доцент кафедри рослинництва
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook