Зустріч ректора зі старостами і профоргами академічних груп магістрів першого року навчання: шість основних завдань спільної діяльності студентського активу і ректорату в умовах воєнного стану

6 жовтня 2022 року
   Ректор Станіслав Ніколаєнко провів традиційну зустріч зі старостами академічних груп магістрів першого року навчання, які почали своє навчання в університеті 26 вересня.

 

   На початку зустрічі Станіслав Ніколаєнко привітав студентів, які пройшли навчання на кафедрі військової підготовки, та вручив їм перші офіцерські погони – молодших лейтенантів запасу.

 

  Продовживши роботу, ректор наголосив на ключових аспектах навчання та студентського життя в умовах воєнного стану, акцентував увагу молоді на основних завданнях спільної діяльності студентського активу і ректорату НУБіП в умовах воєнного стану та пандемії Covid-19:

  • створення умов для якісного оволодіння знаннями, уміннями, компетентностями в умовах війни, участь в формуванні навчальних планів та програм;
  • свідома дисципліна, сумлінне виконання обов’язків, допомога Збройним Силам України;
  • практична підготовка, співпраця з бізнесом;
  • допомога у працевлаштуванні, пошук місця роботи;
  • утримання ситуації в гуртожитках, якість харчування;
  • культурне зростання, виховання патріотизму, громадянської позиції, поваги до України та університету.

   Станіслав Ніколаєнко особливо підкреслив, що старости у цьому процесі відіграють центральну роль.

 

   Очільник університету навів динамічну статистику НУБіП у різних міжнародних і Всеукраїнських рейтингах, його місця в сучасних моделях університеті та підкреслив, що в університеті функціонує понад 400 сучасних лабораторій, необхідних набуття студентами практичних навичок з обраного фаху. Згадав Станіслав Миколайович і про студентів, які заплатили найвищу ціну за мир і спокій у наших домівках, і дали можливість навчатися, здобувати нові знання для зміцнення обороноздатності держави.

 

   Начальник навчального відділу Ярослав Рудик ознайомив присутніх з особливостями організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. Він навів графік освітнього процесу та особливості формування розкладу занять для змішаної форми навчання. Окремо Ярослав Михайлович охарактеризував міжнародні програми з одержання подвійних дипломів, нормативні документи із координування підготовки магістрів. Не залишив поза увагою й основні етапи підготовки та захисту кваліфікаційних магістерських робіт, формування індивідуальної освітньої траєкторії та закликав молодь максимально серйозно віднестися до майбутньої сесії.

 

   Володимир Отченашко – начальник науково-дослідної частини поцікавився у магістрів, чи потрібна наука в Україні та розповів, в чому університет може посприяти студентам, які виявлять бажання займатися студентською наукою. Володимир Віталійович охарактеризував діяльність центру колективного користування науковим обладнанням, базу приладів НУБіП України та наголосив на можливості здійснення перших кроків у науці через залучення до діяльності наукових гуртків, яких в університеті налічується понад двісті.

   Про сприяння працевлаштуванню студентів та випускників розповіла Лідія Галайдюк – начальник відділу з працевлаштування випускників та видачі документів про вищу освіту. Лідія Юріївна розкрила специфіку роботи відділу: консультативна допомога у підготовці резюме, роз’яснення положень чинних нормативних документів з питань працевлаштування, допомога у проходженні співбесіди, соціально-психологічна підготовка при конкурсному відборі на роботу та ін. Вона наголосила на цілковитій відкритості відділу до співпраці та запросила здобувачів звертатися за порадами та допомогою.

 

 

   Директор студентського містечка Сергій Стецюк розповів старостам про інфраструктуру студентського містечка та закликав студентів відповідально ставитися до майна, дотримуватися порядку в кімнатах, нагадав про пропускний режим під час воєнного стану.

 

   Заступниця виконуючого обов’язки голови СО НУБіП України Олександра Калініченко поділилася з учасниками зустрічі деталями взаємодії студентів з органами студентського самоврядування університету, закликавши активно долучатися до волонтерства, проєктів, які організовує студентський актив університету.

 

   Начальник військово-мобілізаційного підрозділу Геннадій Ржевський поділився зі старостами інформацією щодо питань вакцинації від Covid-19, прокоментував алгоритм постановки на облік призовників.

  Учасники зустрічі мали можливість поставити питання членам ректорату. Так, студентка агробіологічного факультету Мирослава Петренко поцікавилася перевагами наявності сертифікату про рівень володіння іноземною мовою, який зможе отримати під час навчання в університеті. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук запевнив здобувачку, що наявність такого документу буде перевагою під час працевлаштування і відкриє нові горизонти для обрання місця роботи. Валерію Чухно, студентку юридичного факультету, хвилює ЄДКІ для магістрів за спеціальністю «Право». Це питання вона й поставила на зустрічі. Декан юридичного факультету Олена Яра прокоментувала ситуацію: міністерством освіти і науки України затверджено Програму єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» на другому (магістерському) рівні вищої освіти, проте донині немає конкретики щодо процедурних аспектів його складання. Олена Сергіївна запевнила, що факультет працює над цим питанням і запустить додатковий пул занять для підготовки до складання магістрами ЄДКІ з права.

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook