- Головна
- Загальні відомості
- Постановка на віськовий облік в НУБіП України
- Анкети постановки на військовий облік
- Анкета персонального обліку військовозобов`язаних працівників відокремлених підрозділів університету
- Постановка на військовий облік в Голосіївському РТЦК та СП
- Зняття з військового обліку у Голосїівському РТЦК та СП
- Бронювання
- Адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення правил військового обліку
- Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки м.Києва
- Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки України
- Служба за контрактом
- Волонтерство
- Порядок отримання довідки здобувача освіти за даними єдиної державної електронної бази з питань освіти докторантами, аспірантами, студентами та працівниками університету
- Вічна Слава захисникам України
- Інформація щодо нового порядку організації та ведення військового обліку.
- Дії науково-педагогічних працівників та студентів в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру
Волонтерство
Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. У сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали постановою Кабінету Міністрів 10 грудня 2003 року.
Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія і рух поширився світом. У 1987 році у світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ століття — понад 100 мільйонів.
В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х років минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року.
Волонтери – це люди, які цілком безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання, милосердя, доброта... – те, що веде волонтерів вперед.
Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Цілком природним і закономірним вважалось допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого. Соціально-економічна ситуація в Україні, події на майдані та безжальна війна змусила пересічних українців по-новому поглянути на власну громадянську позицію та сприяла високому розвитку самоорганізації, волонтерства та благодійності в країні.
Нині викладачі, співробітники та студенти НУБіП України активно беруть участь у волонтерській діяльності, допомагаючи здолати ворога та вигнати росіян з нашої землі. В ці важкі часи для країни - кожен з нас волонтер, кожен - на своєму місці. Крайньою на сьогодні волнтерською акцією нашого колективу стала відправка гуманітарного вантажу до Херсонського державного університету. А студентство НУБіП - теж серед лідерів волонтерського руху серед столичних університетів.
Ми закликаємо всіх: будьте щедрі серцем в ім’я добра і милосердя! Нехай потреба робити добро стане вашою щоденною потребою! Шана тим, хто за покликом серця йде на допомогу іншим, присвячує суспільству свій талант, час та енергію, не вимагаючи винагороди!