Підрозділ військової мобілізації та взаємодії із Збройними Силами України

Волонтерство

     Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. У сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали постановою Кабінету Міністрів 10 грудня 2003 року.
     Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія і рух поширився світом. У 1987 році у світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ століття — понад 100 мільйонів.
      В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х років минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року.

     Волонтери – це люди, які цілком безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання, милосердя, доброта... – те, що веде волонтерів вперед.

    Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Цілком природним і закономірним вважалось допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого. Соціально-економічна ситуація в Україні, події на майдані та безжальна війна змусила пересічних українців по-новому поглянути на власну громадянську позицію та сприяла високому розвитку самоорганізації, волонтерства та благодійності в країні.
 
   Нині викладачі, співробітники та студенти НУБіП України активно беруть участь у волонтерській діяльності, допомагаючи здолати ворога та вигнати росіян з нашої землі. В ці важкі часи для країни - кожен з нас волонтер, кожен - на своєму місці. Крайньою на сьогодні волнтерською акцією нашого колективу стала відправка гуманітарного вантажу до Херсонського державного університету. А студентство НУБіП - теж серед лідерів волонтерського руху серед столичних університетів. 
 

 

    Ми закликаємо всіх: будьте щедрі серцем в ім’я добра і милосердя! Нехай потреба робити добро стане вашою щоденною потребою! Шана тим, хто за покликом серця йде на допомогу іншим, присвячує суспільству свій талант, час та енергію, не вимагаючи винагороди!
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook