На Луганщини війська рф спалили 26 тисяч гектар лісу: підраховано збитки

28 липня 2022 року
Цікавості

 На Луганщині внаслідок дій російських військ пожежі знищили 26 043 га лісу, що завдало довкіллю збитків на суму близько 98.7 млрд гривень.

Про це виданню ЕкоПолітика розповіла головна координаторка Оперативного штабу, народна депутатка України Олена Криворучкіна.

Вона зазначила, що таку суму розрахували спеціалісти Оперативного штабу по 13 випадкам пожеж. Вони проводили розрахунки на основі даних, отриманих за допомогою Європейської інформаційної системи про лісові пожежі (European Forest Fire Information System, EFFIS), Open Foris та NASA FIRMS.

“По багатьох зафіксованим випадкам, які містять ознаки екозлочинів, у експертів Оперативного штабу наразі немає можливості провести повноцінний огляд та відібрати необхідні проби та зразки, отримати документи або ж додаткові дані супутникових спостережень. В першу чергу це стосується окупованих територій та зон бойових дій”, – зазначила Криворучкіна.

Криворучкіна зазначила, що суми збитків будуть ще зростати.

Після деокупації цих територій робота щодо фіксації злочинів рф буде продовжуватися.

“Для України дуже важливо максимально якісно провести збір даних, адже саме вони в подальшому стануть доказовою базою в міжнародних судових інстанціях, в рамках яких росію буде притягнуто до відповідальності за всі злочини” – додала вона.

Оперативний штаб функціонує з 1 березня 2022 року і веде роботу з фіксації, упорядкування інформації та формування єдиного реєстру збитків заподіяних навколишньому природному середовищу внаслідок вторгнення рф. До складу штабу входять представники екокомітету ВРУ, Комітету з питань транспорту та інфраструктури, РНБО України, Міндовкілля, СБУ, Спеціалізованої екологічної прокуратури та представників інших державних органів та громадянського суспільства.

Також при Штабі працює Робоча група, до складу якої наразі входять 73 національні та міжнародні експерти різних галузей.

 

 

Джерело: Цікавості. https://cikavosti.com/na-lyganshini-viiska-rf-spalili-26-tisiach-gektar-lisy-pidrahovano-zbitki/

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook