Шануймося, брати-українці!
Наша українська героїчна й водночас драматична історія є унікальною.
Наша українська квітуча й родюча земля є унікальною.
Наша українська духовна й глибока за своїм корінням ментальність є унікальною.
Наш український незламний характер та патріотичний дух є унікальними.
Наша українська ємка та гармонійна мова є унікальною.
Наші енциклопедично освічені, інтелектуально обдаровані та морально досконалі мислителі – також є унікальними.
Таким був Агатангел Кримський, бібліотека якого нараховувала 50 тисяч томів і який сам залишив для нас величезний спадок мовознавчих, поетичних, східнознавчих, релігієзнавчих, мистецтвознавчих, історичних праць. Агатангел Кримський був одним з найяскравіших представників нашої національної інтелігенції, значна кількість представників якої була знищена радянсько-сталінським тоталітарним режимом.
21 жовтня у нашому Університеті за ініціативи та організаційних зусиль кафедри філософії і міжнародної комунікації була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Україна між Сходом і Заходом: проблеми і перспективи міжкультурної комунікації» ( до 150-річчя від дня народження Агатангела Кримського).
Кафедра соціальної роботи та реабілітації залучилась до участі у цьому визначному заході міжнародного рівня, де були присутні іноземні гості як з європейських країн, так і з арабського світу.
Представники нашої кафедри відвідали конференцію як в місці її проведення, так і онлайн. Наші викладачі і аспіранти, сприймаючи яскраві виступи доповідачів, виповнились піднесеним настроєм та позитивними відчуттями.
А наші студенти навіть залучились до презентації творів українського генія. Так, Каріна Сирова емоційно й натхненно прочитала «Сірійські згадки» Агатангела Кримського.
Доцент кафедри соціальної роботи та реабілітації Чекаль Л.А.