Патріотична тема зустрічі наставника з 2 курсом скороченого терміну навчання

18 March 2025, 12:05

   18 березня відбулася зустріч наставника Чепіль Людмили Василівни із студентами 2 курсу СТН 1 і 2 груп з питань історико-патріотичної, військово-волонтерської та морально-етичної поведінки, а також відповідальності за порушення закону України "Про державну таємницю".

   Куратором було зазначено, що упродовж останнього часу головне управління служби безпеки України у м. Києві та Київській області інформує суспільство про певне зростання кількості терористичних проявів, вчинених шляхом протиправної діяльності окремих осіб. Частина такої цільової аудиторії для замовника складають молоді люди, у тому числі також з числа студентів фахових коледжів та закладів вищої освіти України.

   

    Переважно маргінальні, наркозалежні та фінансово залежні особи — боржники через канали месенджерів піддаються на грошові заохочення “замовників” та вербуються для надання забороненої інформації та/або вчинення підривів та підпалів. Як правило, під час особистого листування із “замовниками” такі особи виявляють зацікавленість у заробітку не передбачаючи наступних завдань терористичної направленості. Спершу їм пропонується за невелику винагороду виконати просте завдання, наприклад, зробити негідний надпис десь, щось написати чи розклеїти, потім завдання посилюються — необхідно зробити фото-фіксацію забороненого об’єкту та підпалити транспортний засіб воїнів. З часом завдання ускладнюються і справа доходить до бото-блогерства, компрометації ТРЦК, воїнів і держави в цілому. Надалі, ввійшовши у такі постійні фінансові відносини, у особи вже виникають непереборні зобов’язання виконувати протиправну діяльність, що носить загрозу національній безпеці держави та окремим громадянам України, особисто. Враховуючи нинішній, надзвичайно складний для України зовнішньо-політичний етап розвитку, небезпечну ситуацію на фронті, зростання боротьби з тероризмом та контрдиверсійною захищеністю держави, потреби в об’єднанні всього українського народу на захист держави — ректорат відзначає особисту героїчну участь частини викладачів, співробітників та студентів у захисті держави, велику і солідарну допомогу воїнам Сил Оборони та одночасно застерігає колектив університету від непродуманих кримінальних дій. Закон України «Про державну таємницю» встановлює заборону фото- та відео-фіксації військових об’єктів і діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, відеозйомки військовослужбовців та місць їхнього перебування, військової техніки та її переміщення, а також роботи ППО. Згідно зі ст. 8 ЗУ «Про державну таємницю» заборонено фотографувати та фіксувати на відео:

  • підготовку та проведення військових операцій;
  • тратегічне та мобілізаційне розгортання військ;
  • найважливіші показники, що характеризують організацію, чисельність, дислокацію, бойову та мобілізаційну готовність, бойову й іншу військову підготовку, озброєння та матеріально-технічне забезпечення ЗСУ;
  • дислокацію, характеристики пунктів управління ЗСУ;
  • геодезичні, гравіметричні, картографічні та гідрометеорологічні дані, що мають значення для оборони країни;
  • системи озброєння;
  • показники розвитку Збройних Сил України та їх можливостей;
  • склад, завдання і матеріально-технічне забезпечення розвідувального органу Міністерства оборони України;
  • особовий склад Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, а також осіб, які співпрацюють або раніше співпрацювали на конфіденційній основі із Силами спеціальних операцій Збройних Сил України;
  • методи та результати ведення руху опору, оперативний резерв і мережа осередків руху опору.

   Стаття 18 закону України «Про державну таємницю» з метою охорони державної таємниці передбачає обмеження стосовно оприлюднення, передавання іншій державі або розповсюдження іншим шляхом секретної інформації.

   Вже під час війни, до вже чинних заборон додалися нові. Так, з метою посилення відповідальності за вчинені правопорушення з початку повномасштабної війни були внесені поправки до Кримінального кодексу України. Так, незаконні фото- та відеозйомка переміщення ЗСУ, а також військової допомоги від іноземних партнерів під час воєнного стану карається відповідними статтями Кримінального кодексу України. Мова йде, передусім, про статтю 114-2 ККУ: «Несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану».

   Дана інформація для проведення кураторської години була почерпнута із статті проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку Кваші С.М. «Заходи з організації виховної роботи: застерігаємо від непродуманих дій!».

 Заходи з організації виховної роботи: застерігаємо від непродуманих дій!

 Людмила Чепіль,

наставниця груп, доцент кафедри біології тварин

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook