Науково-дослідна робота
Основними напрямами науково-дослідної роботи є:
- розроблення нормативів обліку лісових ресурсів;
- вивчення біологічної продуктивності лісів та депонованого вуглецю;
- формування економічного механізму лісокористування на засадах сталого розвитку;
- екологізація економічних інструментів лісової політики;
- розроблення науково-практичних основ лісової сертифікації;
- впровадження матеріалів супутникової зйомки та безпілотних літальних апаратів в інвентаризацію лісових ресурсів;
- оцінка стану і динаміки лісів за даними ДЗЗ.
У сучасних умовах реформування освіти, її інтегрування у європейський освітянський простір кафедра спрямовує свої зусилля на удосконалення всіх напрямів діяльності для забезпечення подальшого розвитку лісівничої освіти та науки загалом і плідної взаємодії з лісовою галуззю.
- Наукова робота співробітників кафедри спрямована на розробку теоретичних основ, методичного і нормативно-інформаційного забезпечення системи комплексного обліку лісосировинних ресурсів та їхнього раціонального використання, а також грошової оцінки лісових земель в умовах ринкової економіки. Основні наукові результати, отримані в процесі виконання досліджень, доведені до рівня їхнього широкого практичного впровадження.
- Визнанням наукових досягнень кафедри та її наукового потенціалу є присудження в 1990 році авторському колективу у складі професорів К.Є. Нікітіна, А.З. Швиденка, А.А. Строчинського, С.М. Козьякова, доцентів С.М. Кашпора, Я.А. Юдицького Державної премії України в галузі науки і техніки.
- Кафедра таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування в сучасних умовах реформування вищої школи та інтегрування її у світовий освітянський простір спрямовує свої зусилля на удосконалення всіх ланок вузівської діяльності і, передусім, на подальший розвиток лісівничої освіти та науки.