Інтелектуально-спортивні змагання професійного спрямування «Forestry Quest 2021»
Інтелектуально-спортивні змагання професійного спрямування «Forestry Quest 2021»
October 25, 2021
Киів, НУБіП України
Уже традиційним для ННІ лісового і садово-паркового господарства є проведення восени інтелектуально-спортивних змагань професійного спрямування «Forestry Quest».
Розпочалися змагання у Еко-класі Ботанічного саду НУБіП України із привітань директора ННІ лісового і садово-паркового господарства Петра Лакиди та доцента кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, призера змагань із лісової всебічності 1971 р. Володимира Малюги.
Ганна Лобченко, доцент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, керівник гуртка «Kyiv Forestry Students Association», розповіла коротку історію виникнення Forestry Quest, нагадала учасникам програму змагань і правила участі й провела жеребкування черговості стартів різних команд. А цього року участь взяли 5 команд - «Чорний Грааль», «Лісова гармонія», «Forest Women», «Abies», «Harvest».
Максим Бур’янчук, аспірант кафедри таксації лісу та лісового менеджменту, учасник Всеукраїнських змагань Forestry Quest 2018, продемонстрував учасникам порядок виконання конкурсу із заміни ланцюга бензомоторної пилки та наголосив на техніці безпеки під час роботи із інструментом. Першими приступила до виконання завдань команда дівчат “Forest Women”, які дуже вправно упоралися із заміною ланцюга та отримали карту маршруту.
На кожну команду чекали понад 3 км шляху звивистими і, у той же час, мальовничими стежками Голосієва, а також 6 чек-поінтів, де необхідно проявити фахові знання та ідентифікувати різні об’єкти - ботанічні, дендрологічні, ентомологічні й фітопатлогічні зразки, хутра, черепи і чучела лісових звірів та птахів, зразки деревини, окомірно визначити таксаційні показники окремого дерева та об’єм ділової колоди.
У загальний результат кожної команди враховувалися індивідуальні результати виконання вправи із заміни ланцюга, ідентифікації видових назв українською і латинськими мовами, таксація та час. Найспритнішій команді «Harvest» знадобилося всього 57 хвилин на подолання маршруту та виконання усіх завдань, найкращі таксаційні навики виявила команда «Чорний Грааль».
Найвправнішими у заміні ланцюга стали Ігор Коваль – 36 секунд, Євгеній Демченко – 39 секунд, Ярослав Чуприна – 41 секунда та Дмитро Редько – 44 секунди.
За результатами виконання усіх завдань було визначено переможців:
І місце – команда «Harvest» у складі магістра Юлії Носенко, студентів 4 курсу Ярослава Чуприни, Євгенія Демченка, Ігоря Коваля.
ІІ місце – команда «Лісова гармонія» у складі студентів 3 курсу с.т. Владислава Старокожка, Ясі Шахунової, Василя Самолюка та Романа Сульжика.
ІІІ місце розділили 3 команди із близьким результатом:
«Abies» (студенти 2 курсу с.т. Євгеній Дощак, Павло Андрійченко, Анастасія Клименко, Юрій Назаревич);
«ForestWomen» (студентки 4 курсу Маргарита Бегаль, Олена Дуда, Оксана Василенко, Вікторія Скороход);
«Чорний Грааль» (студенти 3 курсу Редько Дмитро, Туз Ілля, Федчук Аліна, Красник Тетяна).
Вітаємо переможців та вдячні кожному учаснику та високі фахові знання, активну участь у житті ННІ лісового і садово-паркового господарства й бажаємо кожному не зупинятися на досягнутому.
Окремі слова вдячності висловлюємо оргкомітету – студентам-гуртківцям Kyiv Forestry Students Association, аспірантам та співробітникам кафедри таксації лісу та лісового менеджменту, аспірантам кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, а також викладачам ННІ лісового і садово-паркового господарства, які допомогли із підготовкою завдань. Також запрошуємо кожного переглянути коротке відео, за яке вдячні аспіранту кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Юрію Іваненку.
Ганна Лобченко,
доцент кафедри відтворення лісів
та лісових меліорацій, керівник гуртка
“Kyiv Forestry Students Association”
Олександр Леснік,
старший викладач таксації лісу
та лісового менеджменту