Все, що ви хотіли дізнатися про закупівлі: співробітники кафедри фінансів взяли участь у семінарі-тренінгові з питань ефективних державних закупівель

4 березня 2018 року

      Кафедра фінансів долучилася до організованого проектом ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» навчального семінару-тренінгу з питань ефективних державних закупівель для надання підтримки відділу закупівель Мінагрополітики, підвідомчих агентств та сільськогосподарських підприємств. Були розкриті питання реформування, законодавчих нововведень, ефективних процедур здійснення закупівель тощо. Учасниками семінару були представники Мінагрополітики, Держрибагентства, Держпродслужби, Держлісагентства, ДУ «Грунтохорона» та ін. Розпочали роботу провідний експерт проекту Карл Лівінгстоун і завідувач кафедри фінансів НУБіП Надія Давиденко.

     Перший день семінару розпочинав заступник начальника відділу політики публічних закупівель департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку України Дмитро Черниш, який розкрив тему проведення закупівель у електронній системі закупівель ProZorro. Учасники семінару виявили надзвичайну цікавість до цієї теми, було задано дуже багато питань, що й поклало початок жвавим обговоренням та активній роботі всіх присутніх.

     З не менш важливою темою – про відкриті електронні ресурси як елементи контролю влади – виступив керівник проекту Е-data Олександр Щелоков. Після доповіді всі учасники мали можливість на власні очі спробувати знайти інформацію щодо витрачання державних коштів, а також ознайомитись із «Бот.007» (телеграм-бот у сфері публічних фінансів) та підписатись на розсилку щодо витрат державних фінансів, вибравши тільки ті, які є цікавими для них.
     Практичним досвідом здійснення державних закупівель в інтересах замовника ділилися в.о. директора ДУ «Професійні закупівлі» Євгеній Сільвестров та його колега Дар’я Пахомова. Вони ознайомили учасників із роботою своєї установи та дали корисні поради для ефективного виконання роботи.

     Директор департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку України Лілія Лахтіонова виступила з доповіддю «Публічні закупівлі: наступні кроки». Вона озвучила основні зміни та удосконалення, що стосуються сфери державних закупівель, а саме удосконалення оскаржень, 24 години на виправлення помилок, допорогові закупівлі та електронні каталоги, гармонізація з Європейським Союзом та професіоналізація.

     І на завершення першого дня семінару виступила експерт по роботі із державними замовниками Zakupki.prom.ua Ірина Гуща, яка розповіла про тонкощі планування державної закупівельної діяльності. Ця тема викликала неабияку зацікавленість, про що свідчить надзвичайна кількість поставлених питань до спікера.
     Другий день семінару розпочав проектний менеджер Transparency International Україна Іван Лахтіонов з питання моніторингу системи державних закупівель через ProZorro. Навів значну кількість прикладів щодо використання цієї системи зацікавленими особами та надав статистику відгуків, залишених протягом роботи цієї системи.

    Власним досвідом про допорогові закупівлі поділився голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, який зосередив увагу на важливості проведення торгів. А оскільки робота всіх учасників семінару так чи інакше пов’язана з торгами, то прозвучало багато питань.

     До семінару також долучилася експерт з міжнародних закупівель Офісу з просування експорту Анна Міленіна. Вона розповіла про угоду СОТ щодо державних закупівель та нові можливості для українських компаній у міжнародних тендерах. Наголошено було на тому, що українська аграрна продукція є досить популярною та затребуваною у світі, а отже вітчизняні виробники повинні брати участь у міжнародних тендерах.

     На завершення семінару всі учасники отримали сертифікати та мали можливість поспілкуватися зі спікерами. Звісно деякі питання залишилися відкритими, що дозволить проекту провести додаткові дослідження, та вже під час наступної зустрічі дати на них відповіді.

Юлія Негода,
доцент кафедри фінансів

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook