Виробнича практика у майбутніх деревообробників і меблярів

1 серпня 2023 року
  Навчальний процес завжди рухається паралельно і «в ногу» з потребами виробництва. Лекційні матеріали, відео, лабораторні/практичні роботи це добре, а от перебування в реальному технологічному процесі – неоціненний досвід. Можна знати підручники «без пам’яті», але без відповідної практики це лише теорія.

  Ось і студенти 3 курсу та 1 курсу (скорочений термін) спеціальності 187 Деревообробні та меблеві технології успішно реалізують практичну складову програми на виробництві. Частина студентів прикріплена до структурних підрозділів НУБіП – сьогодні про них.
  У столярному цеху практиканти засвоювали процеси склеювання та шліфування під час виготовлення столярного щита. Тут важливими є характеристики клею, від яких залежить норма витрати клейових матеріалів, швидкість затвердіння та тривалість технологічної витримки. Завершальним етапом є операція шліфування, що передбачає формування якості поверхні.

 

  А що далі із щитом? Цілий ряд технологічних операцій, які засвоювала інша група студентів. Отже, за порядком – розкрій щита на заготовки для сидінь, калібрування, шліфування та фрезерування для формування заокруглень. Потік виготовлення ніжокрозкрій дошки на заготовки, створення базової поверхні фугуванням, зняття фасок. Паралельно відбувається виготовлення царги за схожим маршрутом. На завершення – свердління отворів та складання всіх елементів у готовий виріб.

  

  Тобто виготовлення табуретки не таке легке завдання.
  Технологічний процес виготовлення корпусних меблів включає три основні операції в такій послідовності: розкрій плити на деталі (заготовки), свердління отворів, облицювання крайок деталей. Саме останню студенти детально вивчали у меблевому цеху НУБіП України. Зосередили увагу на деяких тонкощах роботи – контроль та нормування кількості клею під час личкування, фіксування деталі на робочому столі та механізм регулювання притискного вальця. Індикатором якості виконання всіх попередніх операцій слугує складання готового виробу. Практикуючи на цій дільниці студенти мали змогу перевірити набуті навики.

 

  В деревообробному цеху ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» дещо ширший спектр технологічних процесів та більше практичних можливостей. А головне є первинне механічне оброблення деревини, тут студенти і покращували навички. Відпрацьовували поздовжній розкрій необрізних пиломатеріалів, зняття кори для збільшення корисного виходу, сортування відходів з можливістю повторного їх використання. Також приділили увагу догляду за верстатом та налагодженню його роботи.

   

  Проходження виробничої практики забезпечує закріплення теоретичних знань та формує практичні професійні вміння. Їх студент з легкістю реалізовує під час прийняття технологічних рішень на дипломному проектуванні чи в реальних виробничих умовах як конкурентоспроможний фахівець.


Олександра Горбачова,
доцент кафедри ТтаДВД

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook