Фінансова та економічна безпека у полі зору науковців України та Польщі

20 червня 2023 року
  19 червня 2023 року в онлайн-форматі відбулася Друга національна наукова конференція «Фінансова та економічна безпека Польщі – Уланув 2023», в якій прийняли участь викладачі НУБіП України.

  Розпочалася конференція з привітання професора, доктора Єжи Кітовський, завідувача кафедри фінансів і бухгалтерського обліку Жешувського університету, який привітав присутніх, висловив слова підтримки українським учасникам конференції, побажав їм перемоги, чистого неба та всім плідної роботи.
  Продовжив виступ професор, доктор Лукаш Фурман, професор PANS, Національної Академії Прикладних Наук у Кросно з доповіддю «Податковий радник як гарант фінансової безпеки у сфері податків», у якій окреслив основні функції податкового радника та перспективи розвитку податкової справи в Польщі.

  Доктор економічних наук, інженер з організації та управління, магістр економічних наук Януш ГамрищакДержавна академія прикладних наук у Перемишлі, охарактеризував матеріальні інвестиції підприємств та їх мікро- та макроекономічні перспективи в умовах глобальних кризових явищ.

  Професор кафедри фінансів Юлія Негода представила доповідь «Фінансова безпека держави в умовах воєнного стану», де окреслила основні проблеми та орієнтири зміцнення фінансової безпеки України.

  Рома Рис-Юрек, професор UPP Познанського університету природничих наук, висвітлила детермінанти фінансової безпеки польських господарств.

  Доцент кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД Альона Тюріна презентувала дослідження «Вплив війни в Україні на глобальну продовольчу безпеку", в якій зробила акцент, що на світовому ринку сільськогосподарської продукції Україна є класичним нетто-експортером, тому на глобальному рівні повномасштабна війна спричинила значний ріст цін на продовольство, поставила під загрозу продовольчу безпеку цілого ряду країн Близького Сходу та Північної Африки.

  Доцент кафедри статистики та економічного аналізу Леся Воляк розглянула проблеми, які виникли на ринку зернових внаслідок збройної агресії росії та активних бойових дій на значній території України. Представлено аналіз сучасного стану ринку зерна в Україні та його вплив на міжнародну продовольчу безпеку.

    Доцент кафедри фінансів Юлія Біляк у своїй доповіді зауважила, що усі залучені ресурси, не залежно від джерела походження та форми залучення, розміщуються в необоротних та оборотних активах господарюючою суб’єкта. Достатність цих активів, їх раціональне співвідношення та ефективне використання забезпечують стабільне функціонування і розвиток господарюючих суб’єктів. Саме тому дослідження процесів і тенденцій залучення і розміщення капіталу господарюючих суб’єктів в сільському господарстві є найважливішим етапом ідентифікації рівнів їх фінансової безпеки.

  Доцент кафедри фінансів Лариса Олійник розглянула проблеми та методи антикризового фінансового управління аграрними підприємствами в умовах війни та період повоєнного відновлення України. 


     Дякуємо організаторам за можливість прийняти участь!


Юлія Негода,
заступник декана економічного факультету

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook