ІІ Міжнародний урок доброти

6 жовтня 2021 року

 

1Справжнє милосердя полягає у допомозі тим,
хто не може допомогти нам у відповідь.
св.Франциск Ассізький

Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців та диких особин, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. Адже через зміни клімату, вирубку лісів не тільки гинуть представники фауни, а й зникають цілі види. Дата проведення всесвітнього дня тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня — день пам'яті Франциска Ассізького, одного з найшанованіших в католицькій церкві святих. Франциск Ассізький вважається у католиків за покровителя тварин. Відзначення Всесвітнього дня тварин – це нагода вчергове нагадати про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. Саме на плечі людей покладена відповідальність за захист та процвітання майбутніх поколінь представників фауни.

22

Благодійний фонд «Щаслива лапа» за підтримки МОН України ініціює проведення у   закладах освіти ІІ Міжнародного уроку доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Він присвячений Всесвітньому дню захисту тварин.  Саме з цією метою 5 жовтня 2021р. у групі К-21м відбулася виховна година «Міжнародний урок доброти» під девізом «Ми відповідальні за тих, кого приручили». Кураторка Роксолана Ломницька розповіла про історію започаткування відзначення Міжнародного дня захисту тварин, «найпопулярніших» тварин Червоної книги України. У цей день ми також згадуємо про наших домашніх улюбленців. Адже вони своєю присутністю дарують нам позитивні емоції, лікують від депресії та інших недуг, вчать бути відповідальними, терплячими. «Тварини – іноді кращі друзі, аніж люди» - зазначає Степан Блонарович, студент групи К-21м. Діти, які мають домашніх улюбленців менше хворіють, краще соціалізуються, емоційно стійкіші, у них інтенсивніше розвивається пізнавальна сфера. Хлопці і дівчата з радістю ділилися історіями про своїх домашніх улюбленців, порадами щодо їх догляду та утримання.

56

Проте, дуже часто ці довірливі істоти стають непотрібними, поповнюючи лави безпритульних. Український рух за права тварин UAnimals створив соціальну рекламу, де люди зіграли роль тварин, яких викидають на вулицю. «Вона стала немодною, він заважав у квартирі, вона намочила диван. Уявіть, що все це – причини, через які люди "викинули" на вулицю дитину. Звучить як повна маячня, чи не так? Адже це – занадто жорстоко. Проте для багатьох котів і собак усе це – сувора реальність їхнього життя,» – розповідають представники UAnimals. Тому на виховній годині здобувачі освіти дізналися також про те як бути відповідальним господарем тваринки, не порушуючи закон. Згідно з українським законодавством, за жорстоке поводження з тваринами та неналежне їх утримання, винні особи несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

Любові, співчуттю, милосердю людина вчиться в дитинстві. З любов′ю до тварин в її душу приходить повага до іншого життя, неприйняття насильства. Тому ніколи не кидаймо на життєвій дорозі своїх друзів і пам’ятаймо: ми назавжди відповідаємо за тих, кого приручили.

4

Роксолана Ломницька,
кураторка групи
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook