На факультеті землевпорядкування цифрові технології в геодезії освоєно на відмінно: підсумки навчальної практики з електронних геодезичних приладів

28 червня 2021 року
     З 14 по 26 червня 2021 року у другокурсників факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування України тривала навчальна практика з дисципліни «Електронні геодезичні прилади». Цими погожими і літніми днями юні землевпорядники завзято та наполегливо освоювали тонкощі майбутньої професії під пильним оком досвідчених керівників.

    Практичні навички майбутні фахівці, здобувачі ОС «Бакалавр» за спеціальністю «Геодезія та землеустрій», набували, виконуючи геодезичні вимірювання з використанням найсучасніших цифрових геодезичних приладів на території навчального корпусу №6 Національного університету біоресурсів і природокористування, а також Національного природного парку «Голосіївський».
     Студенти отримали можливість поглибити і закріпити свої знання з використання сучасних технологій при веденні геодезичних робіт наземними методами із застосуванням сучасних електронних тахеометрів, цифрових нівелірів, глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС) та освоєння програмних продуктів, які забезпечують опрацювання результатів польових спостережень і вимірювань при вирішенні різноманітних геодезичних задач.

  

     Головним завданням навчальної практики – оволодіти практичними навичками роботи сучасними електронними геодезичними приладами, а також за їх допомогою створити топографічний план земельної ділянки у масштабі 1:500. Для виконання цього завдання спершу було створено планово-висотне обґрунтування території майбутнього знімання з використанням GNSS-приймача та цифрового нівеліра. Детальне знімання місцевості виконувалось електронними тахеометрами.
     Керівники навчальної практики акцентували увагу на особливостях робочого процесу при виконанні знімань територій та об’єктів і розповідали різні історії з практичної роботи, яких не знайдеш на сторінках книг. Студенти отримали неоціненний досвід, оволоділи навичками роботи в полі і в камеральних умовах, почули цінні поради, здобули компетенції, що допоможуть нам у майбутньому професійному зростанні.

     За два тижні польових робіт ми отримали більше досвіду виконання та організації геодезичних робіт, ніж при вивченні теоретичного матеріалу, у тому числі й впродовж дистанційного навчання, а виконання робіт разом з колективом бригади зробило це заняття ще цікавішим. Саме в таких умовах можна краще оцінити як професійний, так і людський потенціал кожного студента й отримати незабутні враження та зафіксувати їх у своїй пам’яті на роки.
     Звичайно, погодні умови не завжди були на боці практикуючих студентів-землевпорядників, проте і на дощ, і на спеку ми знайшли управу, це не завадило нам рухатись згідно з графіком практики та виконувати завдання!

     Високо оцінюючи рівень практики, здобуті нові і закріплені знання, під час аудиторних та дистанційних занять, хочеться подякувати кафедрі геодезії та картографії за відмінне інструментальне забезпечення її проведення, а керівникам практики – доцентам Олексію Жуку, Івану Опеньку, Євгенії Кривов’яз, старшому лаборанту Яніні Степчук – за всебічну допомогу і цінні поради у процесі польових знімальних і розрахункових камеральних робіт.

Дарина Пасевич та Юлія Косюхно
студентки другого курсу
факультету землевпорядкування

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook