Вітаємо з 80-літтям Василя Михайловича Павліського

26 травня 2021 року

 

1Шлях, що проліг крізь життя.
Достойна людина не йде слідами інших людей.
Конфуцій
 

У 1992 році директором Бережанського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства призначили знамениту і заслужену людину, професора, доктора технічних наук, Заслуженого машинобудівника України – Василя Михайловича Павліського. Завдяки його старанням технікум механізації та електрифікації сільського господарства реорганізовано в агротехнічний коледж – навчальний заклад II рівня акредитації з правом підготовки молодших спеціалістів і бакалаврів.

23

Наказ про реорганізацію співпав із початком періоду бурхливого національного відродження в Україні. На фоні тодішніх історичних подій це означало не чергову зміну назви навчального закладу, а необхідність суттєвого наближення його – як матеріальної бази, так і навчального процесу – до передових форм освітніх технологій з орієнтацією на європейські взірці.

Потрібні були як виняткова енергійність, наполегливість і рішучість, справді нове мислення керівника й чітке бачення ним перспективи розвитку навчального закладу, так і цілеспрямована діяльність усього педагогічного колективу. Тільки завдяки поєднанню цих факторів порівняно за короткий час удалося реалізувати першочергові завдання щодо переведення навчального закладу на якісно новий шлях.

Василь Михайлович провів велику роботу в перебудові навчального й виховного процесу, зміцненні матеріально-технічної бази. У головному корпусі зробили капітальний ремонт, облаштували просторі аудиторії й кабінети. Підлогу, двері, парти – все виготовляли з дерева самотужки у власному столярно-меблевому цеху. За спеціальним проєктом реконструювали залу засідань Ученої ради. У 2020 році було зведено новий чотириповерховий корпус. Нині тут працює 118 спеціально обладнаних сучасних лабораторій, укомплектовані лекційні аудиторії для дистанційного навчання зі стаціонарними мультимедійними засобами. Відремонтував та придбав спортивний інвентар для найбільшого в Тернопільській області спортзалу. Очільник закладу подбав і про кадровий потенціал, до кожної особистості ставився з щирістю, любов’ю та турботою.

Розширив інтеграційні зв’язки з вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації, співпрацював зі Швейцарією, Австрією, США, Німеччиною, Францією, Голландією, Канадою, Великобританією, Данією у сфері наукового й виробничого співробітництва з питань біоенергетики, технологій органічного землеробства, організації стажування за кордоном студентів і викладачів закладу, їх навчання за кордоном.

Василь Михайлович разом із швейцарцями, датчанами та австрійцями досліджував технології вирощування й переробки ріпаку на біодизпаливо в регіоні та одержання біогазу з соломи й жому. На основі цих досліджень видав два навчальні підручники,створив та обладнав лабораторію біогазових технологій.

За сумлінну та клопітку працю Василь Михайлович нагороджений орденом „За заслуги” III ступеня, відзнакою „Відмінник освіти України”. А ще Василь Михайлович - володар міжнародної нагороди імені Сократа – за особистий внесок в інтелектуальний розвиток сучасного суспільства.

За результатами рейтингу Всеукраїнського науково-аграрного центру ефективного управління при Кабінеті Міністрів України директора БАТІ удостоєно почесної відзнаки „Свята Софія” – за особистий внесок у відродження духовності, національної науки та культури, медалі „Незалежність України” міжнародного академічного рейтингу популярності та якості „Золота фортуна”.

10

В.М. Павліський – автор 105 наукових праць. Він має 60 патентів та авторських свідоцтв, 3 монографії, 2 навчальні посібники.

Сьогодні від імені коледжівської спільноти сердечно вітаємо

Василя Михайловича з поважним Ювілеєм!!!

45

У широкому спектрі Вашого щедрого життєпису особливої ваги набувають одвічні суспільні цінності та справжні людські почуття – Гідність особистості, любов до Істини, Відповідальність за чин, обов’язок перед Україною. Сердечно дякуємо Вам за те,що і в часи державотворчого піднесення, і в період соціальної турбулентності Ви відважно брали на свої плечі тягар доленосних рішень, творили атмосферу вільного академічного спілкування, послідовно обстоювали право кожної особистості на власну думку.

89

Вашу професійність, багатий практичний досвід із реалізації різних інновацій та реформ в освіті та науці, послідовну громадянсько-патріотичну позицію, а також видатні заслуги у справі підготовки та виховання молодого покоління студентів і науковців високо цінує колектив нашого коледжу.

67

Роки невтомної праці в науці та освіті принесли Вам безперечне визнання серед української інтелігенції, а також гідне пошанування на найвищому державному рівні. Ми знаємо, що Ваша повсякденна нелегка праця як директора Бережанського агротехнічного інституту і науковця завжди була щедрою на нові ідеї, мудрі й далекоглядні рішення, які сприяли розбудові української освіти та науки. Нехай Ваше слово Науковця, Педагога, Людини та Громадянина і надалі буде голосом провідника для всіх освітян, науковців і молоді України. Наше вітання – це вияв глибокої вдячності за Вашу невтомну й украй важливу для нас та України діяльність.

11

Бажаємо Вам міцного здоров'я та щастя, довгого віку та родинного затишку, шани та поваги від людей. Нехай кожен день Вашого життя буде зігрітий теплом, ласкою, розумінням і підтримкою всіх, із ким зведе Вас доля! Нехай і надалі множаться Ваші добрі справи!

 

З роси і води Вам, дорогий Василю Михайловичу!

Зі щирою повагою колектив коледжу!

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook