В Україні стартували тренування з раннього виявлення та запобігання лісовим пожежам

17 травня 2021 року
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

З початку року в українських лісах зафіксовано 98 пожеж на майже 52 гектарах. Для порівняння, торік станом на 14 травня відбулося 1392 пожежі на майже 44 000 гектарів.

Основними причинами зменшення кількості пожеж є не тільки сприятливі погодні умови, але й особлива увага всіх органів влади до протипожежних заходів.

Виконання протипожежних заходів в лісах перебуває під постійним контролем Міндовкілля. На виконання рішення Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у квітні двічі Міндовкілля спільно з ДСНС України, Державним агентством лісових ресурсів України, Державним агентством України з управління зоною відчуження, Державним агентством водних ресурсів України, Державною екологічною інспекцією України, представниками облдержадміністрацій та установ природно-заповідного фонду обговорили стан виконання протипожежних заходів та визначили координацію дій, аби максимально швидко локалізовувати та долати наслідки пожеж: https://bit.ly/3uS23te.

Наступним етапом є опрацювання спільної взаємодії пожежних підрозділів лісгоспів з різних регіонів України для оперативного гасіння великої лісової пожежі у разі її виникнення. Тому Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський доручив Держлісагентству провести відповідні протипожежні навчання.

13 та 14 травня у Остерському лісгоспі стартували перші такі спільні тренування. На них 63 співробітники різних лісгоспів Чернігівської та Київської областей відпрацювали спільні заходи для попередження розгортання великої пожежі в лісах. Із техніки задіяні – 7 пожежних авто, 9 модулів, 2 трактори. Найближчим часом такі спільні тренування пройдуть у всіх інших областях.

 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. https://mepr.gov.ua/news/37389.html

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook