Онлайн-лекція на тему «Введення до вивчення впливу кліматичних змін на сільське господарство в Україні»

12 травня 2021 року

12.05.2021р. викладачі кафедри економіки прослухали онлайн-лекцію на платформі Zoom на тему «Введення до вивчення впливу кліматичних змін на сільське господарство в Україні», ініційовану Німецько-українським агрополітичний діалогом при Національній асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України «Дорада» за підтримки Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини. 

Лектор Daniel Muller, економіст і географ з Німеччини, відзначив, що потепління в наш час – не лише природний процес як це було колись, так як відбувається у 10 разів швидше, ніж будь-коли. Все частіше науковці вживають термін «кліматична криза» замість «зміни клімату», щоб підкреслити серйозність цієї проблеми та потребу її вирішувати вже зараз. Кліматична криза – це надмірно стрімка зміна клімату «через» підвищення глобальної середньої температури. Щоб протидіяти кліматичній кризі, слід досягти вуглецевої нейтральності вже 2050 року та адаптуватися до змін клімату.
 
 
 
 
Клімат часто порівнюють з погодою, але між ними є різниця. Погода змінюється щодня – часом іде дощ, іноді настає спека або мороз. А клімат – це характер погодних умов протягом тривалого періоду для значної території. За всю історію існування Землі клімат змінювався багато разів. Вченим відомо про 7 льодовикових періодів, після яких завжди наступало потепління. Лектор, зокрема, продемострував сценарії зміни клімату при існуючих тенденціях, зазначив, що надзвичайно стрімкими темпами відбувається танення льодовиків, підвищення середньодобових температур, а людство все частіше стикається з екстремальними погодними умовами.